• Головна
  • У Луцьку відкрили пам’ятну інформаційну дошку архітектору Тимошенку
13:00, 5 лютого 2016 р.

У Луцьку відкрили пам’ятну інформаційну дошку архітектору Тимошенку

У Луцьку з нагоди 135-ї річниці від дня народження архітектора та суспільного діяча УНР Сергія Тимошенка відкрили пам’ятну інформаційну дошку

Про це повідомляє власкор «Вголосу».

Дошку розмістили на будинку, збудованому за власним проектом Сергія Тимошенка, в якому він проживав упродовж 1934-1939 років.

«Тимошенко вніс елементи традиційної української архітектури у свої проекти, він є одним із зачинателів українського архітектурного модернізму. Своїми будівлями він створював українське середовище, хоча на той час Луцьк був у складі Речі Посполитої. Як громадський діяч він виступав за українську культуру, відкриття українських шкіл. Він вірив у те, що Україна буде самостійною і незалежною державою», – зауважив начальник відділу управління охорони культурної спадщини Луцької міськради Петро Троневич.

Своєю чергою, член Національної спілки архітекторів України Тарас Рабан зазначив, що донині про персоналію Сергія Тимошенка майже ніхто не знав.

«Ми доклали зусиль, щоб це ім’я залишилося в історії. Він був визначним зодчим, істориком, політиком і, головне, патріотом із когорти борців за незалежну Україну. Мені здається, саме з таких маленьких моментів, як відкриття дощок, розпочинається відродження культурної спадщини. Це згадка про тих, хто не руйнує, а про тих, хто будує», – наголосив він.

Сергій Тимошенко був членом Центральної Ради й міністром шляхів сполучень уряду УНР. Разом з армією УНР він пройшов важкий шлях Другого зимового походу 1921 року.

У 1930-1939 роках Сергій Тимошенко проживав у Луцьку, працюючи головним архітектором сільськогосподарського будівництва Волині. Тут він спроектував понад 40 будинків, а також декілька церков. Водночас він – активний діяч Волинського українського об’єднання й Української православної церкви, голова Товариства ім. Петра Могили в місті Луцьку.

Загалом його творчий здобуток нараховує понад 400 будинків, храмів, вокзалів та інших цивільних споруд в Україні й за її межами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...