• Головна
  • Керівник Волинської митниці не хоче розповідати, звідки у нього позашляховик. ВІДЕО
08:44, 30 вересня 2016 р.

Керівник Волинської митниці не хоче розповідати, звідки у нього позашляховик. ВІДЕО

Очільник волинської митниці ДФС Олександр Шавлак уникає спілкування із журналістами щодо непорозумінь у своїй податковій декларації. Зокрема, чиновник не хоче пояснити – чому їздить на позашляховику, середня вартість якого в салонах становить 350 тисяч гривень, коли він торік отримав лише 76 тисяч гривень заробітної плати.

Про це йдеться у сюжеті проекту соціальних журналістських розслідувань «Брат за брата», інформує ZIK.

Парковка з люксовими іномарками і нікого стороннього навколо – все це на території Волинської митниці. Її очолює Олександр Шавлак – чиновник, який забувається сумлінно декларувати доходи.

Цьогоріч 14 березня його призначили виконувати обов’язки керівника митниці Держфіскальної служби на Волині. Ще до командирування на Волинь, яке щомісяця продовжується на невизначений термін, він  задекларував свої доходи як очільник Чернігівської митниці. З документа стає зрозуміло, він не пасе задніх у любові до презентабельних автомобілів.

До прикладу, в декларації згадується позашляховик Mitsubishi Pajero Wagon 2013 року випуску. На ринку навіть вживаних автомобілів його середня ціна стартує від півмільйона гривень. Та, виявляється, покататися на цій «конячці» митнику дає його батько, на якого і зареєстрований автомобіль. А щоб не стирати протектори тільки батьківському позашляховику, Шавлаки мають у користуванні кросове Subaru Tribeca 2008 року випуску. Ця автівка не надто дешевша від попередньої. Середня ціна такого авто – 350 тисяч гривень.

Аби самому придбати бодай таку іномарку виключно на зарплату посадовця, виконувачу обов’язків керівника Волинської митниці довелося б жити щонайменше п’ять років на прибутки своєї сім’ї. Оскільки за 2015 рік пан Шавлак, за його версією, заробив усього 78 тисяч гривень. Торік – так узагалі вдвічі менше – 37 тисяч гривень.

Декларування доходів сім’ї митника, а саме його дружини, за 2015 рік виглядають теж вельми скромно: майже 26 тисяч. Прикметно, що дружина Шавлака – Леся є донькою одіозного чернігівського забудовника Віктора Демшевського, що свого часу був депутатом Чернігівської міськради від Партії регіонів.  Зі своїм батьком Леся Шавлак є співвласницею Товариства «Чернігівоблбуд», а також вони контролюють компанію «Діоніс».

Стосовно цього журналісти дослідили цікаву деталь. Згідно з інформацією сайту Youcontrol, у 2007-му році Леся Шавлак внесла до статутного капіталу фірми  26,5 тис. грн. Цього внеску Шавлак не декларував ні 2014 року, ні 2015 року. Додамо, що фірма є серед засновників ТОВ «Памір», ТОВ «Комак» та ТОВ «НВП «Максімич». В історії власників «Паміру» збереглись дані про те, що Олександр Шавлак понад два роки керував фірмою – з квітня 1996-го до жовтня 1998-го року. Роботу в митних органах України розпочав місяцем раніше – у вересні 1998-го.

Фігура самого Олександра Шавлака на Волині стала яблуком розбрату для цілого ешелону політиків та активістів. Його призначення на керівну посаду в митниці понесло за собою ряд пікетів і навіть штурмом адмінбудівлі. Однією з названих причин – зимовий скандал із масштабною контрабандою бурштину на Чернігівській митниці, яку, фактично, досі очолює Шавлак.

Журналісти навідались на роботу  до самого очільника митниці, аби запитати і про його безстрокове відрядження на керівну посаду, і про непорозуміння у декларації. Та далі прохідної пресу не пропустили. Згодом на прохідну вийшла людина у форменому строї та попросила залишити номер телефону, за яким за кілька днів із журналістами нібито мав зв’язатись особисто голова Шавлак. Ось лишень у самій митниці обіцянка і залишилася, оскільки минув тиждень, але не було жодного дзвінка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шавлак #митниця #корупція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...