• Головна
  • В Луцьку знову говорили про децентралізацію
14:28, 26 жовтня 2016 р.

В Луцьку знову говорили про децентралізацію

Необхідність добровільного об’єднання територіальних громад, проблеми децентралізації влади на Волині, а також зміни до законодавства України в частині децентралізації – всі ці питання підняли на засіданні регіональної платформи з розвитку самоврядування у Волинському РВ АМУ в рамках проекту «ПУЛЬС». Обговорення «гострих кутів», із якими стикнулися ОТГ в нашій області відбулося сьогодні, 26 жовтня у коворгінг-центрі «Репортер», - пише Волинський інформаційний портал.

Участь у засідання взяли місцеві експерти у сфері децентралізації Валентин Малиновський та Василь Гром, а також заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук та депутат Верховної Ради України від волинського округу Ірина Констанкевич. На брифінг-зустріч завітали й представники кількох об’єднаних громад на Волині.

Так, Сергій Кошарук зауважив, що ця реформа не має зворотнього напрямку, відповідно, якщо Україна ступила на шлях децентралізації, то зійти з нього не має жодного права, попри всі складнощі у її запровадженні. Утім, на переконання заступника голови ОДА, Волинська область у галузі децентралізації аж ніяк не пасе задніх.

«Ще коли писали план виконання реформи, а я був у складі робочі групи, за два роки у нашій області ми припускали утворення одинадцяти ОТГ. Натомість зараз маємо надію, що з 1 січня 2017 їх буде п'ятнадцять», – наголосив Сергій Кошарук.

Натомість, користуючись присутністю на робочій зустрічі депутата Верховної Ради від волинського округу, Валентин Малиновський розповів про законодавче забезпечення реформи та зміни, які потрібно прийняти на державному рівні. Так, депутатам варто переглянути та ухвалити зміни, що стосуються спрощення процесу доєднання до ТГ та об’єднання сільських рад із громадами інших районів.

«Ще за радянських часів, коли проводили умовний поділ районів, карту просто «порубали». А сьогодні ми маємо ситуацію, що жителям села на околиці одного району їхати до районного центру іншого – десять кілометрів, а до свого – сорок. Звісно, що вони захочуть об’єднатися із першим», – пояснив Малиновський.

На це нардеп Ірина Констанкевич зауважила, що спільно з іншим депутатом Верховної Ради України від Волині, Ігорем Гузем, відстоюватимуть проукраїнську, продержавну позицію під час обговорення цих питань на пленарних засіданнях.

Опісля робоча зустріч перейшла у більш вільний формат спілкування. До полілогу долучилися і представники кількох об’єднаних територіальних громад області.

Зокрема, одні ділилися напрацюваннями та успіхами їхніх громад, інші ж – розповідали про проблеми, що виникають при об’єднанні. Останніх же, до слова, найбільше цікавило те, як заохотити волинян до добровільного об’єднання та яка складова при цьому повинна домінувати: перспектива розвитку чи фінансова незалежність.

Відповіді на ці запитання давали присутні експерти. Так, експерт Валентин Малиновський розповів, що саме добровільне об’єднання зіграє населенню «на руку».

«Коли добровільне об’єднання громад відбудеться, тоді на державному рівні вже розподілять на свій розсуд ті сільради, які залишилися пасивними. Чи виграють вони від цього – невідомо».

Що ж до вигоди, яка повинна стимулювати волинян проявляти ініціативу, зауважив експерт Василь Гром, то це і перспектива подальшого розвитку, і фінансова, і, безумовно, інфраструктурна складова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#децентралізація #проблеми #луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...