• Головна
  • У Луцьку журналісти посварилися з тренером «Металіста», а Кварцяний розповів про люстрацію у футболі
11:02, 8 грудня 2014 р.

У Луцьку журналісти посварилися з тренером «Металіста», а Кварцяний розповів про люстрацію у футболі

Емоційний фон матчу «Волинь»-»Металіст» зачепив практично усіх його свідків. Так під час післяматчевої прес-конференції представники волинських ЗМІ «мило» поспілкувалися з головним наставником харків'ян Ігорем Рахаєвим. Тренер «Металіста» якось розгублено почав коментувати гру і отримав ряд «незручних» запитань.

- Ми провели два різних тайми. На перший вийшли розслаблені, у другому зібралися і показали хороший футбол, хорошу гру. Ось так от, - розпочав Рахаєв.

- У першому таймі «Металіст» встановив антирекорд, який важко пригадати - жодного удару, жодного заробленого кутового (це запитання від журналіста з Харкова).

- Все це розслабленість, тільки це.

- Чи можете ви прокоментувати скандали, які виникають навколо «Металіста»? Зокрема, тренер «Зорі» заявив, що «Металіст» «працює з суддями. Тепер Луцьк...

- Я не коментую таких речей.

- Вам не соромно?

- А за що мені має бути соромно? Тренер «Зорі» вже вибачився. У луцьку буде те ж саме... Все, дякую (Рахаєв різко встав і почав залишати залу).

- Це ви дали команду своїм залишити поле?

- Це зробив суддя.

Після цього спілкування перейшло у нелітературну площину. Перепалка відбулася між журналістами та працівниками ФК «Металіст».

 На цьому фоні порадувала спокійна поведінка Віталія Кварцяного. Він достатньо стримано вирішив поговорити про стан справ в українському футболі. Його виступ перетворився на затяжний, але змістовний монолог:

- Як завжди ми намагалися вивчати суперника, його футбольний потенціал. Вивчали можливості розвитку атак, захисні дії команди «Металіст». Але не вивчали ми дії суддів. Якось ми не уявляли, що ця гра може бути організована проти нас. Я попросив футболістів грати жорстко, але ні в якому випадку не грубо. Просив поважати суперника. жаліти його ноги, бо вони дають футболістам хліб. І наша команда витримувала цю лінію. Ми грали жорстко, але обережно, без грубощів. Але головний тренер Кутаков дав нам зразу зрозуміти, що жорстка гра проти гравців «Металіста» вважатиметься грубою бо це залишає без шансів їх атакувальні потуги. Таким чином він ніби попереджував «Волинь», що сьогодні у нас немає шансу виграти, бо у нього є ціль. Бабенко і Федорчук отримали жовті картки, після чого «зникли». Вони боялися грати, бо суддя шукав приводу для видалення, якщо щось у стоячого «Металіста» не буде виходити. Вони знали, маю на увазі футболістів разом з тренерами, що у них є три судді, інспектор, делегат і четвертий суддя, які мене зупиняли чомусь. Я спочатку спокійно сказав: «Діма, судіть нормально. Навіщо ви влазите в гру футболістів?». Вчора якраз дивився англійський футбол, там взагалі судді не видно. Я на кожній прес-конференції витрачаю хвилину-дві на цю тему. Суркіс нас колись збирав і просив не підходили до суддів. Так ми і не хочемо підходити, але ми переживаємо і мусимо підходити.

Я багато страждав за це. Після того, як нас у Харкові вбивали (тоді ми вигравали, аж поки команду не залишили вдевятьох), я розповів про те, що у нас робиться у суддівському комітеті. Мене на півроку відлучили від футболу. Тоді ініціатором моєї дискваліфікації став колись відомий футболіст, якого я поважаю Стефан Решко. А за що? За те що я не зміг реалізувати свої задуми як тренер, за те що суддя на рівному місці залишив нас вдевятьох? Так і сьогодні. Скільки можна терпіти? Якщо хоч трохи такого ставлення до себе відчувають тренери «Динамо», «Шахтаря», «Дніпра» чи «Металіста», вони одразу стають на диби. Бо ж з ними так не можна. А ми, виходить, не люди? Ця система сформувалася від самого початку українського футболу. Але ми то хочемо чесно жити у футболі. у нас немає металу, немає нафти, немає схем. Сьогодні принизили 5 тисяч глядачів, журналістів, футболістів. Люди, які воюють, приїжджають сюди, ми їм обіцяли битися у спорті за них.

Сьогодні наші вболівальники повстали за правду. Можливо, це не те, що вписується в якісь рамки, але я розумію людей. Для чого це все тоді? Для чого ми посилено готувалися? І після цього я маю підійти потиснути руку Рахаєву? Ще потиснути руку суддям, відвезти їх повечеряти, а потім вони сядуть собі в автобусі, поділять «документи» і скажуть: «Які в Луцьку дурні люди». Але, насправді, волиняни люди горді. Вони сьогодні були молодці. Хай дійде до федерації футболу. Ви розумієте, сьогодні навіть дитячі тренери скаржаться. Тому я їжджу на всі дитячі ліги. Часом питаю у судді: «Навіщо ти дітям грати заважаєш. Ти що - вмираєш, голодний, що тобі так потрібна тисяча гривень?». Це ж одразу вбиває психіку дітей.

Якщо сьогодні такий великий бюджет у «Металіста», то ви направте його у правильне русло. Хіба я щось кажу, коли ми програємо, чи ми мало програвали? Мене навіть жінка заспокоює, мовляв, вгомонюся вже. Але я ж не хотів щоб мене вигнали, як інакше я допоможу команді. Поки живий, я ніколи не заспокоюся. Кутаков сьогодні поводився так. бо знає, що за ним Федерація футболу України, суддівський комітет, дисциплінарний комітет. Але ніхто не очкував, що станеться те, що сталося сьогодні. Життя змінюється, люди хочуть жити чесно в економіці, в бізнесі. А у футболі все лишається по старому. Ніхто краще за людей не оцінить наші дії. Ми сьогодні мали перемагати і бути на четвертому місці - у зоні єврокубків. А що тут такого? Хіба Луцьк не заслужив за 53 роки існування клубу? Нам важливо це. Ми маємо сьогодні нормального інвестора. Він робить усе, щоб була у Луцьку професійна команда. Але йому не цікаво, якщо команда грає за 9-12 місце. Він має бачити. куди вкладає гроші.

Я хочу звернутися до тренерів і президентів клубів з усієї України. На наступний конгрес ФФУ нам потрібно приїхати, і бути там не для галочки, а провести повну люстрацію у футболі. Ніхто ніколи не слухає ні президентів, ні тренерів. Все вирішує виконком, куди потрапляють тільки своїх. Те, що сталося сьогодні, має бути сигналом для усіх суддів. Я не закликаю усіх бунтувати, але якщо є «бєзпрєдєл», то потрібно проявляти характер.

Влада також має звернути увагу на спорт. Це можливість заявити про себе на міжнародній арені. Маю на увазі Олімпійські ігри, чемпіонати світу і Європи. Ми ж, тренери, мусимо готувати для цього внутрішні кадри. У нас у «Волині» є футболісти молодіжних і юнацьких збірних: Мемешев, Бабенко, Сваток, Зінкевич, Деда. Але як ми можемо їх готувати в таких умовах?

От якщо мене покарають, знайте - дисциплінарний комітет проти перспективи грати чесно. Вони навпаки повинні дати мені медаль, грамоту і пожиттєво нагородити. Можна і премію оформити - я віддам її переселенцям або бійцям АТО. Якщо серйозно, то хотілося б вірити, що вчинок, який сьогодні зробили волинські уболівальники, стане першим кроком до очищення нашого футболу. Усе залежить від федерації. Вона має дуже добре подумати, яке рішення прийняти. На мою думку, гру треба переграти і провести, у найгіршому випадку, на нейтральному полі. Вони не можуть ніяк зарахувати нам поразку. Бо за що наші футболісти можуть отримати поразку? Бо це ніяк не співпадає з планами жити чесно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#футбол #Футбольна команда "Волинь" Луцьк #Металіст
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...