• Головна
  • Про застосування графіків аварійних відключень завчасно попередити не можна
13:31, 9 грудня 2014 р.

Про застосування графіків аварійних відключень завчасно попередити не можна

На цьому наголосив головний інженер Луцької міської філії ПАТ “Волиньобленерго” Валерій Мазін під час оперативної наради у міського голови.

   Він зазначив, що з метою забезпечення повноцінної життєдіяльності міста, що стосується питання електропостачання, силами філії виконано великий об'єм робіт. З вересня 2014 року було відремонтовано та запущено в роботу 11 кабельних ліній 0,4кВ та 22 кабельні лінії 10кВ; виконано профілактичних робіт на 40 трансформаторних підстанціях; підготовлено до роботи 36 трансформаторів загальною потужністю 9000 кВА; виведено з резерву та увімкнуто в роботу 10 трансформаторів загальною потужністю 2500 кВА; збудовано та введено в роботу трансформаторну підстанцію потужністю 250кВА та ПЛ — 0,4 кВ довжиною 0,404 км; виконано чистку траси повітряних ліній загальною протяжністю 46 км.

   Валерій Мазін зазначив, що вище перераховані роботи були спрямовані, перш за все, для підвищення надійності електропостачання об'єктів, що забезпечують життєдіяльність міста. Зокрема, лікарень, КНС, котелень, вузлів сполучення, військових частин, дитячих садків та шкіл. І як наслідок, станом на сьогоднішній день схема електропостачання цих об'єктів відповідає присвоєній їм категорії надійності електропостачання.

   Також головний інженер Луцької міської філії ПАТ “Волиньобленерго” зазначив, що зараз у місті застосовуються графіки аварійних вимкнень електроенергії. Причини застосування графіків вимкнень можуть бути будь-які: аварія на генеруючих електростанціях, обмежена кількість палива, пошкодження магістральної ділянки мережі, тобто все, що може призвести до дефіциту виробництва потужності.

   Валерій Мазін зауважив, що введення зазначених вище графіків передбачено інструкцією про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання, затвердженою наказом Міністерства палива та енергетики України.

   За його словами, відповідно до розподілення обов'язків вказівку по застосуванню графіків аварійного відключення дає диспетчер ДП «НЕК «Укренерго» диспетчеру обленерго. Ці розпорядження є обов'язковими до виконання протягом 10-15 хв. і питання щодо їх відтермінування чи невиконання розглядатись не може. Тобто відключення відбувається без попередження споживачів та узгодження з місцевими органами влади.

   Крім того, Валерій Мазін зауважив, що нині не можливо знати, коли відбудеться відключення електроенергії, а тому й нема змоги попередити лучан.

  Міський голова Микола Романюк зауважив, що країна перебуває у складній ситуації. Застосовуються графіки аварійних відключень, бо не вистачає електроенергії. Він висловив сподівання, що найближчим часом це зміниться.

   Наголосив він й на необхідності забезпечення безперебійного електропостачання Луцької міської клінічної лікарні та Луцького клінічного пологового будинку. Тут перебувають на лікуванні хворі, проводяться операції, а тому не може заклад залишитись без електропостачання. Необхідно, аби аварійні генератори були справні і готові працювати у випадку відключення.

   Міський голова зауважив, що цьогоріч вдалося досягнути значної економії електроенергії.

   Закликав Микола Романюк лучан економити електроенергію. Він зауважив, що варто не вмикати без необхідності електроприлади, аби не перевантажувати мережі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аварія #електропостачання #ремонтні роботи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...