• Головна
  • Через падіння гривні наші підприємці планують більше працювати на експорт(Відео)
відео
12:05, 15 березня 2015 р.

Через падіння гривні наші підприємці планують більше працювати на експорт(Відео)

відео

Після падіння гривні прикордонні містечка України стали центром «шопінгу» для поляків, словаків, білорусів. Тож підприємці, які працюють не лише на внутрішній ринок, а й зовнішній, стверджують, що валютні коливання дають їм шанси збільшити обсяги експорту і нарешті міцно закріпитися на європейському ринку.

Про це йдеться у сюжеті аналітично-інформаційної програми «Погляд на тиждень» (щосуботи о 21:00 на телеканалі ZIK).

 «Уже  зараз до нас звертаються набагато більше іноземних клієнтів із запитами  про поставляння продукції, - розповів заступник директора з адміністративних та комерційних питань однієї із аграрних компаній Роман Денис. - Ціна нашої чорниці не до порівняння з тою, що диктують Скандинавські країни. Ми на кілька пунктів дешевші, а якість нашої продукції відповідає європейським нормам. Тому зацікавленість таким підприємствами, як наше, зараз дуже велике».

На підприємстві розповідають, що про конкретні угоди говорити зарано, бо ще не почався сезон. Втім уже готові збільшити планові врожаї.

Саме Польщу, як новий ринок збуту, розглядає львівський підприємець Ярослав Рущишин, який займається пошиттям одягу. Потенційним партнерам спершу пояснює, що війна в Україні – не завада стабільній співпраці. Утім валютні коливання роблять справу вигідною.

«Ми маємо добру конкурентну перевагу через курс гривні, ми можемо пропонувати дешевший товар, - говорить бізнесмен. – Іноді нам треба головою товктися, щоб пробити стіну європейського ринку. Але зараз маємо більші шанси, аніж у попередні роки. І цю можливість треба використати».

Наразі продаж товарів до країн Єврозони становить 72% від загального експорту України. За рік найбільше товарів продаємо до Польщі (на 228 млн. доларів ), Німеччини (158 млн. доларів). Трохи менше до Чехії (80 млн. доларів) та Данії (78 млн доларів».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#експорт #імпорт #економіка #бюджет #покупки #прикордонні зони
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...