• Головна
  • На скільки складна екологічна ситуація в нашому регіоні?
15:25, 22 травня 2015 р.

На скільки складна екологічна ситуація в нашому регіоні?

Відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука.

Як повідомив начальник виробничо-технічного відділу управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Юрій Сидоров, на сьогодні в області досить гостро постає проблема поводження з твердими побутовими відходами: щорічно збирається та захоронюється більше 200 тис. тонн.

- Із 11 полігонів твердих побутових відходів, які були створені на території Волині, лише 10 спроможні на певний період забезпечити потребу у зборі сміття, – констатував Юрій Сидоров. – Найскладніша ситуація на полігоні в смт. Любешів, який повністю вичерпав проектні потужності. Схожа ситуація передбачається і у смт. Шацьк та місті Ковель. На даний час потребують будівництва полігонів і у шести районних центрах: смт. Іваничі, Турійськ, міста Горохів, Ківерці, Любомль. Нині ж у цих районах складування відходів здійснюється на необлаштованих сміттєзвалищах, що ускладнює екологічну ситуацію в регіоні. Окрім того, варто зазначити, що техніка, яка вивозить сміття, на 75% зношена та потребує оновлення.

Також доповідач зазначив: на сьогодні ведеться будівництво першої черги полігону в с. Брище Луцького району та сортувальної станції, що дасть можливість на тривалий час вирішити питання із твердими побутовими відходами для Луцька та Луцького району. Окрім того, на часі й будівництво сміттєпереробного заводу для Нововолинська: за кошти європейських інвесторів роботи планують розпочати у поточному році та завершити через 18 місяців. Після введення в експлуатацію вдасться вирішити питання з відходами не лише у Нововолинську, а й у найближчих районах.

Потребує уваги й екологічної безпека. Й це прекрасно усвідомлюють відповідні служби. На цьому наголосив начальник державної екологічної інспекції Олександр Ткачук.

- У сфері поводження з відходами за сім місяців 2014-го року екологічною інспекцією проведено 720 перевірок, – підкреслив Олександр Вікторович. – Усього перевірено 88 сільських та селищних рад. Основними порушеннями вимог природоохоронного законодавства є відсутність дозволів на розміщення відходів, не проведена паспортизація місць видалення відходів, а також відсутність документів на право користування земельними ділянками, на яких розміщені сміттєзвалища.

Позаяк питання – непросте, є й проблеми. Зокрема  не паспортизовано жодного сміттєзвалища у Ківерцівському, Любешівському та Іваничівському районах. Частково – в Маневицькому, Старовижівському, Луцькому та Рожищенському районах.  А це свідчить про неналежне виконання органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади своїх повноважень.  Також є проблеми з проведенням організованого збору побутових відходів на території населених пунктів сільських та селищних рад, що приводить до виникнення стихійних смітників, засмічення смуг навколо автодоріг, лісів, прибережних смуг річок та ставків. А тому заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук доручив головам райдержадміністрацій забезпечити проведення паспортизації усіх наявних місць видалення відходів та сприяти у розробці проектів землеустрою для сміттєзвалищ.

Окрім того, Сергій Дмитрович, наголосив на важливості надання екологічній інспекції інформації про стан експлуатації полігонів та сміттєзвалищ для складування твердих побутових відходів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екологічна катастрофа #екологія #сміття #сміттєзвалище #тверді відходи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...