Особливістю стабілізаторів для будинку є велика потужність. Причиною цього є те, що в будинку використовується велика кількість електроприладів і всі вони підключаються до одного стабілізатора.

Загалом, невеликий будинок потребує 5-7-ми киловатного стабілізатору, який можна придбати на сайті. Потужність електрообладнання котеджів і великих будинків вимірюється 7-10-ти кіловатами.

Для того щоб визначити яку потужність має мати стабілізатор напруги для дому, фахівці радять скласти список всій електротехніки і підрахувати загальну потужність всіх електроприладів.

Варто знати, що є прилади, потужність яких при запуску і роботі не перевищує зазначеної виробником величини. Такими приладами є опалювальна техніка, лампи нагріву, праски, тобто ті, які перетворюють електроенергію в енергію. Їх загальна потужність може бути дорівнює потужності стабілізатора.

Однак, якщо при розрахунку потужності стабілізатора напруги для будинку враховуються прилади, що мають двигуни з прямим пуском, то слід враховувати, що такі прилади при запуску споживають 1,5 іноді в три рази більше енергії, ніж під час роботи.

Це означає, що необхідно купувати стабілізатор з певним запасом потужності (як правило, цей запас повинен становити більше 30 відсотків від потужності стабілізатора).

Корисний порада: виробники для вимірювання потужності стабілізаторів використовують вольт-ампер. Ця одиниця не є рівнозначною ватам. Іншими словами, коли потрібно стабілізатор з потужністю 10 кіловат, то не варто купувати прилад, який має потужність 10 кіловольт-ампер. Слід звернути увагу на те, що повна потужність кожного приладу вказується на прикріпленій до нього табличці в Ватт-Амперах (ВА). Якщо ж на приладі потужність вказується тільки в Ватах (Вт), то мова йде лише про активної потужності, яка є частиною повної споживаної потужності. Визначаючи потужність стабілізатора, необхідно врахувати наявність в будинку електромоторів, яким у момент пуску необхідний струм, що перевищує номінальний в 3-6 разів. Це відноситься до холодильників, компресорів і насосів. Вибираючи трансформатор, необхідно врахувати коефіцієнт трансформації, який знижується прямо пропорційно рівню падіння напруги. У будь-якому випадку, підбираючи необхідний для вашого будинку стабілізатор напруги, ви повинні запросити кваліфікованого фахівця, який зробить всі необхідні точні виміри.