Встановіть розширення «Новини Луцька - 0332.ua» для і читайте міські новини першими Встановити!

Допомога сім'ям учасників АТО

УВАГА! УВАГА! УВАГА!

 

 

Звертаємось до усіх, хто ставить у цьому розділі свої запитання! Відповіді будуть надаватись лише на ті з них, які стосуються теми цієї сторінки, тобто "Надання допомоги учасникам АТО та їх сім’ям у Луцьку". Всі решта запитання і коментарі, які цієї теми не стосуються, будуть просто видалятися модератором без попередження. Дякуємо за розуміння!

 

 

Відповіді на питання можуть з'являтися з деякою затримкою, до 5 днів включно. Переконливе прохання ставити конкретні запитання, які стосуються виключно правової діяльності. В такому разі юрист зможе надати конкретну, змістовну відповідь. В іншому випадку, запитання і коментарі, що не стосуються теми розділу, будуть видалятись модератором, адже ця сторінка не є форумом. Дякуємо за розуміння!

 

Питання
Додаючи коментар, я приймаю і несу відповідальність за виконання Правил cайту

Показувати новий коментар: внизу / вгорі

Валентина United States 10.02.2017 15:25
-1 +1 +1

Чи може бути якась грошова допомога при родах дитини, якщо чоловiк учасник АТО?

віталій Ukraine/Kiev 07.11.2016 22:11
-1 0 +1

демобілізований 19 липня 2016 року. яку матеріальну допомогу я можу отримати в луцьку і чи можу отримати компенсацію за санітарно курортну путівку?

-1 0 +1

Перелік пільг учасникам АТО перелічений в ст.12 Закону України " Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". В п.3 даної статті передбачено безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Відносно матеріальної допомоги уточність будь-ласка, що саме Вас цікавить, так-як вказана вище стаття не передбачає такого поняття як матеріальна допомога, натомість вона передбачає безкоштовне лікування, отримання ліків, безкоштовний проїзд, пільги щодо сплати комунальних полслуг, першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом.

Зіна Ukraine/Kitsman 12.10.2016 11:45
-1 0 +1

Що робити ,якщо купили телефон дорогий ,здавали три рази в магазин де купляли .не працює й дальше ,а в грудні закінчиться гарантія. Будь ласка допоможіть!

-1 0 +1

Зверніться в адміністрацію магазину, де купували телефон із заявою про заміну придбаного телефону на новий, а якщо відмовлять в заміні із заявою в управління захисту прав споживачів.

-1 +1 +1

Мій чоловік учасник АТО, зараз служить за контрактом. Чи враховується його заробітна плата при розрахунку субсидій?

-1 +1 +1

При прийнятті рішення про призначення субсидії враховуються всі доходи сімї. Враховуючи те, що Ваш чоловік служить за контрактом і отримує заробітну плату, вона буде враховуватися при призначенні субсидії.

Світлана Ukraine/Kiev 09.09.2016 15:16
-1 +1 +1

В якій рубриці пишеться опис компанії?

-1 -1 +1

Не зрозуміла Вашого запитання. Уточніть.

Олександр Ukraine/Kharkiv 04.05.2016 15:11
-1 +1 +1

Мені 46 років. Я був призваний у серпні 2014р. Був поранений у серпні 2015р. У вересні 2015р демобілізований. Я неодружений. Живу разом з батьками у смт.Колки у приватному секторі. Як я можу отримати пільгове житло у м.Луцьку, чи пільговий кредит на придбання житла. Будь-ласка дайте відповідь, і можливо надайте якісь розяснення

-1 0 +1

Отримати пільгове житло чи пільговий кредит на придбання такого житла Ви можете лише по місцю Вашої реєстрації. Для цього Вам необхідно звернутися до місцевої ради за місцем Вашої реєстрації та подати там відповідну заяву.

Оксана Ukraine/Kiev 13.03.2016 22:18
-1 0 +1

Доброї пори доби! Пільги на комунальні послуги та проїзд для учасників АТО мають термін дії, чи вони безтермінові?

-1 0 +1

Надані учаснику АТО пільги не мають терміну дії.

Василь Ukraine/Kiev 29.02.2016 14:03
-1 0 +1

Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи мають учасники АТО переваги при прийнятті на державну роботу, в тому числі до поліції? і якщо мають, то які? Дякую.

-1 0 +1

Пільги для учасників АТО передбачені ст.12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", нажаль в їх переліку запитуваної Вами пільги не передбачено.

тетянка Ukraine/Kiev 19.02.2016 20:46
-1 0 +1

Звертаюся до вас з проханням.Згублено у м.Луцку посвідчення учасника АТО на прізвище Маринчук Василь Ростиславович..або можливо його ви знайдете у маршрутці під номером 9...прошу вернути за винагороду. Контактні номера : 0971490794 (Василь) або 0977712960 (Тетяна);

11111 Ukraine/Kiev 09.02.2016 09:38
-1 0 +1

Підскажіть чи прирівнюються учасники АТО до учасників бойових дій та яким законом це передбачено

-1 0 +1

Відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасники АТО прирівнюються до учасників бойових дій.

Ірина Гринюк Ukraine/Kiev 04.02.2016 14:47
-1 0 +1

Добрий день. Ми стикнулась з такою проблемою.Чоловік учасник АТО. Сільська рада надала йому лише землю під будівництво, а надати землю під город відмовляється. Мені відомо, що в інших селах надають. Скажіть, що робити в такому випадку.

-1 0 +1

Рекомендую Вам письмово звернутися до відповідної сільської ради із заявою про надання земельної ділянки сільськогосподарського призначення для учасника АТО. Дочекатися рішення, яке буде прийняте за наслідками її розгляду. Якщо рішення буде негативне - оскаржити його в судовому порядку.

Світлана Ukraine/Kiev 31.01.2016 14:16
-1 0 +1

пільгу на комунальні послуги Волиньгаз Луцькводоканал .Посвідчення невидає військомат кажуть що Київ ще неприслав відповідь хоча ми документи здали вже більш як 2місяці назад

-1 +1 +1

Згідно порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, командири військових частин або інші уповноважені на це особи у місячний строк після завершення особами виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення зобов’язані подати на розгляд комісії, довідки та документи які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій. Комісії вивчають документи, у разі потреби заслуховують пояснення осіб, стосовно яких вони подані, свідків та у місячний строк з дня надходження документів приймають рішення щодо надання статусу учасника бойових дій. За відсутності підстав повертають їх до військових частин (органів, підрозділів), установ, закладів з метою подальшого доопрацювання. Тобто, термін видачі посвідчення учасника АТО згідно закону становить близько двох місяців, а якщо комісія повертала документи на доопрацювання , то відновідно він збільшиться. Щоб детальніше дізнатися на якому етапі на даний час перебуває розгляд Вашого питання щодо отримання посвідчення учасника АТО, Ви можете звернутися з письмовою заявою, до військомату стосовно того, коли були сформовані та відправлені на розгляд комісії Ваші документи, на розгляд якої комісії вони були відправлені та яке рішення комісії прийняте за наслідками їх розгляду. Аналогічну заяву Ви можете відправити до комісії, яка розглядає Ваші документи. Відносно пільг на комунальні послуги, то Вам їх надали на два місяці так, як час розгляду питання отримання посвідчення учасника АТО триває 2 місяці. Якщо після розгляду - Вашому чоловікові нададуть посвідчення учасника АТО, то відповідно і продовжать пільги, а якщо по якихось причинах - відмовлять у надані посвідчення, то і пільги припиняться.

світлана Ukraine/Kiev 27.01.2016 18:08
-1 0 +1

Мій чоловік був мобілізований у 2014р .відслужив1рік 1 квітня2015 він повернувся але до сьогоднішього дня неможе отримати пільгу не видають посвідчення. Відали посвідчення для проїзду. Пільгу видали лише на 2місяці

-1 0 +1

Уточніть будь-ласка про яку саме пільгу для участика АТО Ви запитуєте, яке посвідчення не видають і чому.

Оксана Ukraine/Lutsk 25.01.2016 12:23
-1 0 +1

Доброго дня! Скажіть будь ласка, моєму сину 22 роки, випускник ВНЗ, також він закінчив військову кафедру. Чи може бути він мобілізований під час 7-ї хвилі мобілізації? Якщо так, то в яких випадках?

-1 0 +1

Якщо Ваш син не навчається на денній формі навчання у вищому навчальному закладі, не є опікуном чи піклувальником будь-кого із родичів та за станом свого здоровя може нести військову службу - він може бути мобілізований.

наташа савчук Ukraine/Kiev 23.01.2016 14:18
-1 0 +1

Добрий день.Мій чоловік військовий контрактник.Перебуваючи в АТО випив,був не на завдані,а відпочивав.Просидів на губі сутки.Чи можуть його звільнити з частини?Має дві грамоти з АТО за мужність,медаль"Захисника Маріуполя".Раніше не мав ні доган,ні зауважень.Дякую

-1 +1 +1

Ваш чоловік несе службу на умовах контракту і його відносини з військовою частиною регулюються контрактом, а тому, щоб дати відповідь на Ваше запитання потрібно вичитати умови контракту. Однак, враховуючи те, що Ваш чоловік вживав спиртні напитки не під час несення служби, вважаю, що звільнити його не повинні.

Катерина Ukraine/Kiev 15.12.2015 12:45
-1 +1 +1

Доброго дня. Мій чоловік військовослужбовець на контрактній службі в Луцьку. Ми з 7 місячним сином живемо від нього на відстані 150 км., так як там він живе при частині і нам там жити заборонено. До декрету я не працювала, він зараз єдиний годувальник сім"ї. Зараз постало питання про його переведення в іншу частину на ще більшу відстань від нас (300км). Чи можуть його перевести в іншу частину без його згоди на це, незважаючи на те, що він єдиний годувальник і дитина не досягла 3 років?

-1 +1 +1

Доброго дня Катя. Оскільки Ваш чоловік несе службу на умовах контракту, то в даному випадку слід вичитувати умови контракту. Якщо ж умовами контракту передбачено, що Ваш чоловік в разі необхідності може нести службу будь-де незалежно від місцевості, то звичайно що його можуть перевести нести службу в іншу місцевість і це буде цілком законно. Однак, якщо в контракті передбачена вказана мною вище умова, то Ваш чоловік може попробувати написати рапорт на імя командира частини з проханням внести зміни в контракт в частині визначення місцевості несення ним служби за сімейними обставинами в звязку з перебуванням на його утриманні семимісячної дитини. Або ж просто із рапортом не відправляти його нести службу в іншу місцевість по зазначеним вище сімейним обставинам, додавши копію свідоцтва про народження дитини.

Марійка Ukraine/Kiev 15.12.2015 09:36
-1 0 +1

Добрий вечір. В мене така проблема: у м. Ковель в магазині ШАРА було придбане підліткове зимове взуття. Після того, як дитина лише один раз їх оділа й пройшлася до школи (а там перезулась у змінне взуття) та повернулася, верх чобіт повністю потріскав. У той же день, коли дитина повернулась із школи, звернулась до продавців магазину. (другий день після здійснення покупки)Вони відмовляються навідріз компенсувати хоч якусь частину затрат, бо взуття було ходжене. Але це було тільки один раз. Якби хоча б тиждень, чи місяць, то я б ніяких претензій не висувала. Що робити і як діяти в подібних ситуаціях? Чи є якийсь у мене шанс хоча б на часткове відшкодування? Дякую.

-1 0 +1

Доброго вечора Маріє. Вам потрібно звернутися у відділ захисту прав споживачів у Вашому місті та написати там заяву в якій описати виниклу у Вас проблему.

Віта Ukraine/Kiev 26.10.2015 09:48
-1 0 +1

На даному етапі відповідачка заявила відвід судді який ухвалив попередні 3 рішення . Суддя свій відвід прийняв ,і передав цю справу новому судді . Засідань з новим суддею ще небуло

Віта Ukraine/Kiev 23.10.2015 18:43
-1 0 +1

Чи мають право, органи соціального захисту, пенсійний, комунальні установи призначати пільги,пенсію у звязку із втратою годувальника,хоча бувша невістка не являється вдовою.

-1 0 +1

Пільги чи пенсія у звязку з втратою годувальника призначаються не колишній невістці, а неповнолітній дитині, батьком якої у її свідоцтві про народження вказаний покійний. Невістка ж займається оформленням всіх необхідних документів і отримує ці виплати в силу того, що дитина є неповнолітньою і не має права самостійно вчиняти дії по оформленню документів та отримувати виплати. Тому ці всі дії вчиняє Ваша невістка, як законний представник неповнолітньої дитини.

Віта Ukraine/Kiev 23.10.2015 18:40
-1 0 +1

Мама звернулась до суду з позовною заявою про оспорювання батьківства,де відповідачем являється бувша невістка,а 3-ю стороною без самостійних вимог відділ РАЦС...суд по справі прийняв 3 ухвали (1 про призначення експертизи, 2 про привід, 3 про примусовий привід через органи внутрішніх справ), всі ці ухвали відповідачка проігнорувала. За аналіз ДНК заплатила моя мама.

-1 0 +1

Якщо судом було задоволено клопотання про примусовий привід відповідача для проведення генетичної експертизи, то воно має бути виконано якби відповідач його не ігнорувала, в такому випадку явку відповідача в експертну установу мають забезпечити працівники органів внутрішніх справ. Разом з тим, якщо ж відповідач по справі ухиляється від здачі зразків біоматеріалу на проведення експертизи ДНК, суд може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, повинен розцінювати це як визнання позову відповідачем і задовольнити позов Вашої мами. Вкажіть будь-ласка на якому етапі на даний час відбувається розгляд справи.

віта Ukraine/Kiev 11.10.2015 19:36
-1 +1 +1

Добрий день я хочу звернутись від імені матері син якої загинув в АТО в нас не проста ситуація мій брат проживав у шлюбі жінка йому зраджувала і нагуляла дитину він записав на себе але його жінка зраджувати продовжувала брат неміг більше терпіти і розлучився від детини не відмовився але і неспілкувався вони розлучились 9 р тому а дитині 10 р мама подала заяву до суду щоб зробити аналіз ДЕКА невістка відмовляється суд прийняв уже 4 рішень аневістка весь час ухиляється мотивує що вона нехоче травмувати дитину і ще одне питання мамі дали орден за сина але гроші розділили у пенсійному на батька неповнолітнього сина і маму але документи всі у мами буду дуже вдячна за відповідь

-1 0 +1

Уточніть будь-ласка з яким позовом зверталася мама до суду та про які 4 судові рішення йде мова, можливо Ви маєте на увазі 4 судові засідання.

Ольга Ukraine/Kiev 11.10.2015 16:09
-1 0 +1

Доброго дня. Порадьте, що мені робити. Будинок куплений нами з чоловіком під час шлюбу, усі документи оформлені на чоловіка. Чоловік загинув в зоні АТО. Чи потрібно мені оформляти падщину на будинок після смерті чоловіка, чи я стаю власницею автоматично без переоформлення як дружина.

-1 0 +1

Оскільки придбаний Вами будинок є спільно нажитим майном подружжя, то згідно чинного сімейного законодавства 1\2 частина будинку належить чоловіку, а інша- 1\2 частина Вам. У Вашому випадку Вам потрібно звернутися до нотаріуса для офрмлення спадкових прав після смерті чоловіка на 1\2 частину будинку (це за відсутності інших спадкоємців першої черги спадкування за законом - батьки чоловіка, діти) і разом з тим, отримати свідоцтво про право власності на 1\2 частину будинку як частку у спільному майні подружжя.

111 Ukraine/Kiev 09.10.2015 08:29
-1 0 +1

Скільки стоїть ваша консультація? і чи можете ви ходити зімною до нотаріуса, по офориленні спадщини за покійного чоловіка?

-1 0 +1

Консультація безкоштовна. Якщо Ви виявляєте бажання скористатися послугами адвоката при оформлені спадщини у нотаріуса, то звичайно, таку послугу я можу Вам надати.