• Головна
  • Що робити з сухим листям і гіллям
08:11, 23 жовтня 2017 р.

Що робити з сухим листям і гіллям

Що робити з сухим листям і гіллям

Люди традиційно звикли спалювати листя разом із сухим гіллям, однак їдкий дим небезпечний, та й з таких відходів можна мати вигоду.

Перший заступник начальника Державної екологічної інспекції у Волинській області Сергій Шеремета пояснює: "Загалом в області ще не налагоджений механізм збору залишків сухої рослинності. Я би цю проблему розглядав ширше, не тільки спалювання сухого листя, а й всієї сухої рослинності. Відповідальність за це регулюється двома законами: законом про рослинний світ і про тваринний світ. За порушення закону передбачена адміністративна відповідальність – це штрафи. Для населення становить 10-20 неоподаткованих мінімумів (170-340 грн), а для посадових осіб – 50-70 неоподаткованих мінімумів (850-1190 грн)".

Керівник департаменту муніципальної варти Луцької міської ради Юлія Сиротинська каже, що у приватних секторах фіксують факти спалювання, група швидкого реагування складає адміністративні протоколи. Найбільше у вихідні дні, коли люди починають прибирати власні території. Лучани можуть укласти договори на вивезення твердих побутових відходів. Це коштує від 100 до 300 гривень, машина вивозить відходи на сміттєзвалище в Брище. Можна укласти договір із "Луцькспекомунтрансом", це буде дешевше (близько 100 гривень).

Найкращий спосіб утилізації опалого листя – компостування і використання як міндобрива, як резюмує "Конкурент" .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сухелистя #утилізація #компостування #штраф
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...