• Головна
  • "Є такий бізнес: творити домашній затишок" - історія успіху лучанина (ВІДЕО)
ЕКСКЛЮЗИВ
13:10, 20 листопада 2017 р.

"Є такий бізнес: творити домашній затишок" - історія успіху лучанина (ВІДЕО)

ЕКСКЛЮЗИВ

У сучасному світі бізнесу важливо повсякчас доводити конкурентоспроможність. Власкор 0332 поспілкувався з приватним підприємцем, власником меблевої студії «Радість»Олександром Кащуком, котрий не боїться конкуренції, бо впевнений у якості своєї роботи та у тому, що клієнт має право бути критичним.

"Є такий бізнес: творити домашній затишок" - історія успіху лучанина (ВІДЕО), фото-1

Це справа мого життя.

Я за освітою інженер-механік. Меблі були моїм хобі. А все почалося з того, що я отримав квартиру в радянський час. Оскільки меблі тоді були в дефіциті, я почав їх робити сам. Мені тоді виповнилося 24 роки. Люди приходили і казали, що їм теж подобається і просили:

«Зроби і нам».

Я знаю, якщо людина має бажання, щось вивчає, цікавиться, любить робити гарно, не спішить, контролює себе самого, то все неодмінно вийде. Я підбирав фурнітуру, дивився схему складання і працював. Колись в нашому універмазі, де продавали золото на першому поверсі, ставили вітрини. Фірма «Общепіт» дерев’яні бруски обшивала ДСП. Я себе тоді запитав, навіщо це робити, навіщо на бруси накручувати ДСП, коли можна ДСП скрутити з ДСП і вийдуть меблі. Я почав думати, як це зробити і вийшов на те, що маю.

Я не боявся труднощів, а просто працював

Почав займатися меблями, потім були шафи-купе канадські. Одного разу власник, на фірмі якого я працював, знаючи моє хобі, порадив організувати виробництво шаф-купе, які він побачив на виставці. Я спробував: і з трьох слюсарів ми виросли до 50 чоловік. На сьогодні меблі не надто прибуткова справа. Вона дуже трудозатратна, забирає багато часу, потребує зваженості та практичних вмінь. Однак це справа мого життя.

"Є такий бізнес: творити домашній затишок" - історія успіху лучанина (ВІДЕО), фото-2

Ми пропонуємо клієнту три види комплектації виготовлення кухонь:

ЕКОНОМ, СТАНДАРТ і ЛЮКС.

У комплектації ЕКОНОМ використовуємо матеріали корпусу вітчизняних виробників, кромкуємо тільки видимі частини корпусу, механізми кріплення застосовуємо з дешевого сегменту. Фасадні елементи виготовляємо з ДСП ламінованого та МДФ плівкового. Гарантія виробу складає 1 рік.

Комплектація СТАНДАРТ представлена корпусом, виготовленим з матеріалів вітчизняних виробників, але всі сторони деталей кромкуються, механізми кріплення застосовуємо середньої вартості, фасад може бути ДСП, МДФ, МАСИВ ДЕРЕВА ШПОН. Гарантія виробу складає 5 років.

Натомість ЛЮКС комплектується з корпусу, виготовленого з матеріалів іноземних виробників, всі сторони деталей кромкуються, механізми кріплення, висування, відкривання, піднімання з дотягом провідних світових брендів. Гарантія 10 років.

Ми враховуємо побажання і бюджет клієнта, відповідно до яких пропонуємо оптимальний варіант кухні.

Людина, наприклад, каже, що дешевого не хоче, хоче класне, тоді ми їй підбираємо варіанти і кажемо, яку даємо гарантію. Потім обираємо фурнітуру. Меблеві аксесуари оновлюють постійно як автомобілі. Новинки ми впроваджуємо в люксі.

З кожним клієнтом працюємо індивідуально

Буває таке, що клієнт просить дешеву кухню, але щоб слугувала. Тільки в’їжджає в квартиру і терміново потрібна кухня. І такі моменти бувають. Ми погоджуємося на це. Можемо як спеціалісти підібрати недорогу кухню, яку людина може використовувати, яка не розвалиться, не відлетить, на це даємо гарантію. Однак у нас на кожен виріб є свій гарантійний термін.

Пропонуємо зручний проект кухні у користуванні. Наприклад, поставити барну стійку можна, але чи буде вона зручна у невеличкій кухні. Натомість можна застосувати висувну барну стійку. Подібні варіанти радимо клієнтам і вони задоволені. На кожен матеріал даємо інструкцію щодо експлуатації, де вказано як ним користуватися і як доглядати, яка вологість повинна бути, температурний режим.

Родзинкою нашого виробництва є можливість представити візуально клієнту проект майбутньої кухні. Це зображення кухні на комп’ютері, яке можна повертати під певним кутом, показувати його різносторонній вигляд. Така візуальна програма дуже приваблює клієнтів. Я давно нею користуюся, хоча за це задоволення довелося свого часу чимало заплатити.

КУХНЯ ПІД ЗАМОВЛЕННЯ: ЯКІСТЬ ВИПРАВДОВУЄ ЦІНУ

Для постійних клієнтів ми пропонуємо програму пожиттєвого обслуговування. Тобто щорічно, в зручний для клієнта час і за додаткову платню, ми приїжджаємо і проводимо огляд кухні, справність механізмів, наявність пошкоджень. За бажанням клієнта робимо реставрацію поверхонь, заміну механізмів.

Якось прийшли з банку працівники і захотіли побачити наші меблі. У мене не салон, де виставляються меблі. У нас замовлення індивідуальні, ми що зробили, намалювали, те показуємо, маємо в наявності фото.

Вони тоді питають: «А як ми можемо знати, як ви працюєте?». Я сказав, що дам їм відгуки. Кажуть: «Ага, написали собі відгуки і показуєте». Ми показали як було: 3 хороших, 1 поганий, і знову хороші і 1 поганий. Вони тоді сказали, що це викликає довіру і будуть замовляти.

Щоб виростити спеціаліста, потрібно не менше року.

Мені, наприклад, зараз доволі важко знайти класного дизайнера, слюсаря-професіонала. Все через те, що приходять майже непідготовлені спеціалісти, яких потрібно ростити: навчати працювати з комп’ютерною програмою, ознайомлювати з азами практичних умінь. 

Я по можливості мінімізую людську працю, щоб не залучати зайвих кадрів. Наприклад, замовляю корпуси з заводу, щоб потрібні були лише монтажники. Найчастіше я працюю з підприємцями через договір співпраці.Я виступаю генпідрядником, а вони - субпідрядником.

Якщо є спеціаліст з дипломом і великі обсяги роботи, то ми реєструємо договір на тимчасове працевлаштування згідно чинного законодавства. Однак зараз дуже важко знайти хорошого спеціаліста. На випробувальних 3 місяцях людина себе не може повністю показати, вирішальним є перший рік. Ми укладаємо договір на рік, а потім знову його переглядаємо. Бо як показує моя практика після року людина або зростає, або ні.

Мені як приватному підприємцю потрібна стабільність. Якби я знав, що матиму 10 замовлень щомісячно, я б організував виробництво, нічого б не заказував, а робив би сам. Ось вам і додаткові робочі місця і податки до бюджету. 

ЧОМУ ПРАЦЕДАВЦІ ТА ПРЕТЕНДЕНТИ НЕ МОЖУТЬ ЗНАЙТИ ОДНЕ ОДНОГО?

"Є такий бізнес: творити домашній затишок" - історія успіху лучанина (ВІДЕО), фото-3

Головне – замовник, особисті бачення та бачення зручностей – потім.

Щоб передати, що є головне у моїй професії, краще розказати притчу. Ісус Христос був теслею і якось робив стіл. Діва Марія підійшла і запитала, навіщо робити такий високий стіл, за яким незручно сидіти. Ісус відповів, що замовник так захотів.

Буває таке, що клієнт хоче супер-велику кухню і ми можемо рік над нею працювати. А завтра прийде той, кому потрібна лише тумбочку і ми вислуховуємо його. Якщо людина звертається, ми робимо поличку, тумбочку, хоча це нам не завжди вигідно. Обслуговуємо всіх.

У мене такий принцип: неси у світ добро, якщо можеш зробити щось хороше. Головним є любов до того, що ти робиш. Самовіддача своєму ділу, зваженість, неквапливість, якість виконання, доброзичливість до клієнта, вміння вислухати і зрозуміти його.

Місію виконано, коли клієнт задоволений виконаним замовленням, коли я приніс частинку радості у його життя.

Спілкувалася Мирослава Бицька,

фото та відео Ярослави Савош

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#меблі #бізнес #Луцьк #кухня #приватнийпідприємець #єтакийбізнес #історіяуспіхулучанина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...