• Головна
  • Українці в Польщі: компанія пояснила, чому заробітчани носять синьо-жовту уніформу
13:22, 12 січня 2018 р.

Українці в Польщі: компанія пояснила, чому заробітчани носять синьо-жовту уніформу

Українці в Польщі: компанія пояснила, чому заробітчани носять синьо-жовту уніформу

Справа українських працівників  компанії Lindab під Варшавою, яка зобов’язала співробітників-українців носити іншу форму, ніж поляки, обурила громадськість. Сама компанія пояснила, чому іноземці-працівники, в тому числі українці, носять жовті футболки, і відкинула звинувачення у дискримінації, - пише Європейська правда, посилаючись на сайт компанії.

Експерти у питаннях протидії дискримінації впевнені, що дії роботодавця незаконні.  У асоціації  "Ніколи знову" наголошують, що таке позначення українців не має функціонального змісту, а також створює національний поділ серед співробітників.

Повідомляється, що для ефективної організації робочого процесу співробітники, які не розмовляли польською, незалежно від національності, повинні були носити інші футболки.

"Ми також встановили, що деякі співробітники знають як польську, так і іншу мову, і таким чином можуть перекладати. Таке рішення дозволило організувати ефективну систему комунікації між співробітниками, яка полягає у направленні повідомлень безпосередньо людям, які їх розуміють, а також, якщо це необхідно, можуть перекласти та передати їх зміст іншим", - зазначили в компанії.

З моменту впровадження нової системи всі співробітники, які не розмовляють польською, носять жовті футболки, а працівники, які можуть допомогти з перекладом - помаранчеві.

"Вибір кольорів не був продиктований прихованими підтекстом. Такі зміни допомогли подолати наявні труднощі, спричинені мовним бар'єром. Працівники в помаранчевих футболках відіграють особливо важливу роль у Lindab, оскільки сприяють покращенню комунікації. Така система застосовується до всіх іноземців-працівників Lindab, які не розмовляють польською мовою, а не лише до українців, як це зазначено в публікаціях ЗМІ", - підкреслили в компанії.

В компанії також відзначили, що не отримували нарікань від працівників, але з огляду на триваючу в ЗМІ дискусію, вирішили розглянути це питання на предмет пошуку альтернативних рішень.

"Звичайно, ми вже отримали юридичну консультацію щоб переконатись, що такі рішення не суперечать антидискримінаційним законам. Однак, продовжуватимемо обговорення для вироблення найбільш корисного рішення для всіх співробітників наших цехів", - йдеться у заяві.

Раніше керівник заводу Міхал Вроблевский заперечив звинувачення у свій бік і пояснив, що таким чином "помічав" співробітників, які не розмовляють польською .

"У нас всі співробітники носять сині брюки та різноманітні сорочки. Механіки – зелені, бригадири – червоні. Це така система ідентифікації. А жовті сорочки українців означають, що вони не говорять польською", - пояснював він.

Справою українських працівників компанії Lindab під Варшавою, яка зобов’язала співробітників-українців носити іншу форму, ніж поляки, зайнявся польський омбудсмен.

Нагадуємо, що польські підприємці активно працюють над розширенням послуг для українських заробітчанам.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#компанія #Lindab #дискримінація #синьо-жовті #кольори #уніформа #українці #Варшава
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...