Як зупинити ріст цін в Україні, - поради експерта

Уповільнити в Україні інфляцію, яка прискорилася за підсумками січня-2018, допоможе зміна політики регулювання цін на продукти харчування.

Таку думку висловив голова Ради Національного банку України ( НБУ ) Богдан Данилишин, - пише Сьогодні.

Данилишин нагадав, що нинішнє зростання цін відбувається із-за чинників, на які НБУ ніяк не може вплинути, а тому рішення Нацбанку не зможуть виправити ситуацію.

"Треба переглянути політику ціноутворення на продукти харчування. Доцільне впровадження пониженої ставки ПДВ на харчові вироби; [ можна ] ввести по аналогії з європейськими країнами максимальні торгові націнки : максимальна націнка на продукти не повинна перевищувати 15% від ціни виробника, а на звичайні товари - не більше 30%. На імпортні товари - не більше за 30 % ціни, що вказується на митниці", - сказав Данилишин .

Крім того, Данилишин радить проводити політику, спрямовану на зростання конкуренції, а також зайнятися структурною перебудовою економіки, щоб понизити залежність України від зовнішніх ринків.

Данилишин назвав рішення уряду про відміну держрегулювання цін на продукти харчування передчасним.

"Вважаю за доцільне відновлення роботи Державної цінової адміністрації, яка на етапі переходу економіки України від рецесії до зростання здійснювала б контроль за ціноутворенням", - підкреслив він .

Крім того, тимчасова слабкість гривні в січні могла вплинути на ціни товарів, що імпортуються.

Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)