• Головна
  • Скільки Україна втратила від анексії Криму
20:29, 22 березня 2018 р.

Скільки Україна втратила від анексії Криму

Скільки Україна втратила від анексії Криму

Майже $100 млрд втратила економіка України від окупації Росією Кримського півострова, а також від агресії РФ на Донбасі, що триває з 2014 року.

Такі розрахунки представив у своїй доповіді старший науковий співробітник Євразійського центру "Атлантичної ради" Андерс Аслунд, - пише "Укрінформ".

"Найпростіше й найбільш узагальнене визначення збитків, які зазнала Україна, полягає в помноженні частки втраченого ВВП України на чотири. Донбас був джерелом 10% ВВП України, а Крим - 3,7%. Міжнародний валютний фонд (МВФ) оцінив ВВП України в докризовий, 2013 рік, на рівні $179,6 млрд. Таким чином, загальна вартість активів Криму та Донбасу становила 13,7% зі $179,6 млрд, помножене на чотири, або $98,4 млдр", - зазначає Аслунд, який використав для розрахунків методологію Томаса Піккеті.

Основними матеріальними втратами України в Криму експерт назвав вартість землі, енергетичних активів, банків з їхніми активами, підприємства та житло. "З початку російської анексії Україна одразу втратила державну власність, яка включала в себе нафтогазові холдинги, інфраструктуру, будівлі, землю та військові об'єкти", - зазначив експерт.

Найбільші збитки в Криму стосуються газових активів, які охоплювали 18 газових родовищ в Чорному морі, приблизна вартість яких становить $40 млрд. У банківському секторі Україна втратила близько $1,8 млрд.

"Економічна й гуманітарна ситуація на Донбасі жахлива й суттєво контрастує із ситуацією в Криму", - зазначається далі в доповіді. Передусім, конфлікт на Донбасі завдав значного руйнування інфраструктури ще в 2014 році. Економічна вигода різко впала приблизно на дві третини.

У цьому зв'язку Україні складно відшкодувати збитки, завдані російською агресією , попри те, що позови розглядаються в Стокгольмському арбітражному суді, в Гаазькому суді, у Вищому суді Лондона, у Страсбурзі, а також у Міжнародному суді ООН та Міжнародному кримінальному суді.

Доповідь Андерса Аслунда вийшла на понад 20 сторінках та містить додатки зі списками підприємств, захоплених проросійськими силами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#доповідь #втрати #анексія #грабунок #Крим #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...