• Головна
  • Щороку в Україні близько 10 тисяч дітей отримують опіки
12:05, 16 квітня 2018 р.

Щороку в Україні близько 10 тисяч дітей отримують опіки

Щороку в Україні близько 10 тисяч дітей отримують опіки

Опікові травми займають перше місце серед усіх видів дитячого травматизму. Значна кількість опіків трапляється саме у дитячому віці. Понад 30% всіх опіків діти отримують у віці до 5 років, адже в цьому віці малюки активно досліджують навколишній світ. 58% побутових опіків стаються внаслідок необачного поводження із гарячою рідиною та гарячими поверхнями (праска, плита, духова шафа тощо).

Про це повідомляє прес-служба Міністерства здоров'я.

Аналіз статистичних показників, зібраних в Україні протягом 10 років (2007-2016 рр.), свідчить, що кількість опікових травм серед дітей віком 0-14 років залишається стабільно високою та коливається від 6,8 до 9,7 тисяч випадків на рік.

Завдання батьків - оберігати дитину, не допускати, щоб щось трапилось, а якщо вже трапилось - знати як надати правильну допомогу. Водночас не всі  знають, що робити для запобігання та надання першої невідкладної допомоги при отриманні опіків.

З метою підвищення обізнаності і запускається проект «Проти опіків». Цей проект реалізується паралельно по декільком напрямкам: навчання лікарів і навчання батьків. Спершу тренери проводять навчання медичних працівників, які потім передають свої знання батькам у поліклініках, дитсадочках, жіночих консультаціях, тощо.

Він вдало стартував з 2012 року у Львівській області, а тепер пошириться на інші регіони країни.

Якщо ж трапилося пригода за опіками запам'ятайте декілька простих правил, - пише Медичний довідник.

Перша допомога при опіках:

  • при дрібних опіках поверхневого типу слід охолодити шкіру водою або льодом на 5-10 хвилин до стихання болю;
  • при сильних опіках ушкоджену поверхню не обробляють;
  • заборонено використовувати крохмаль, рослинне масло, мило, з обережністю користуватися спиртом;
  • легкі опіки можна лікувати амбулаторно; 
  • не видаляти цілі пихурі;
  • на опікову поверхню можна накласти пов'язку з маззю Вишневського, синтоміцин, розчинами фурациліну і антибіотиками на 0,5% новокаїну.

Опіки першого ступеня гояться за 3-4 дні, другого ступеня за 2 тижні, якщо не з'явилося нагноєння. У разі нагноєння потрібно негайно звернутися до лікаря.

Нагадаємо, що відтепер терапевти, педіатри та сімейні лікарі спостерігатимуть за станом здоров’я, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння.

В Україні живуть 9,4 млн людей похилого віку, 7,6 млн дітей і 26 млн працездатних. На їх обслуговування Національній службі здоров'я доведеться заплатити педіатрам, терапевтам і сімейним лікарям 22 млрд грн.

Додамо, що 43 % українців вважають, що за останні два роки загальна якість державних медичних послуг для країни погіршилася.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Де ви проводите свою літню відпустку?
проголосувало 86 відвідувачів
на Світязі
46,5%
їду за кордон
37,2%
подорожую країною
14,0%
залишаюся вдома
1,2%
у мене немає літньої відпустки
1,2%
#опіки #програма #навчання #допомога #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...