• Головна
  • "Це за 15 років вперше голова ОДА побував на полях видобутку торфу", - керівник "Волиньторфу" про візит Савченка
10:40, 25 квітня 2018 р.
Надійне джерело

"Це за 15 років вперше голова ОДА побував на полях видобутку торфу", - керівник "Волиньторфу" про візит Савченка

Голова Волинської обласної державної адміністрації Олександр Савченко побував на сировинній базі ДП «Волиньторфу».

Робочий візит у Маневицький район відбувся 24 квітня, - пише "ВолиньPost".

Першим етапом став огляд сировинної бази – власне площ, де видобувають торф. Савченко прибув на робочий полігон поблизу села Довжиця. Польовий стан має площу 160 га, однак, за словами директора Маневицького торфозаводу Володимира Щербачука , 120 га вже відпрацьовані. Тому реально підприємство наразі має критично малі площі для видобування копалини. Мовляв, кожного року треба додатково вводити 10-20 га нових площ, однак вже 6 років «Волиньторф» не отримує нових земель.

Аби завод нормально працював, треба видобувати принаймні 60 тис тонн торфу, адже на 1 тонну торфобрикету треба 2 тонни сировини.

Для таких об’ємів треба принаймні 100 га, тож існуючі нині площі використовують фактично вдвічі інтенсивніше від передбаченого. Таким чином, земля швидше виснажується.

«Волиньторф» просить виділити ділянку, прилеглу до існуючого полігону. Однак нині, за словами Щербачука, видачу земель блокують. Процедура їх отримання складна, більшість торф’яників лежать під лісом. Окрім того, глибина залягання торфу - понад 2 м, а згідно із законодавством, це особливо цінні землі. Тому Савченка просили посприяти розгляду документів на 190 га земель, які мають розглянути у Кабміні. Мовляв, аби завод далі працював, треба нові площі.

Директор ДП «Волиньторф» Іван Киричик зауважив, що Савченко – перший губернатор, який прибув на підприємство, яке бореться за землі вже не перший рік.

"Це за 15 років вперше голова ОДА побував на полях видобутку торфу", - керівник "Волиньторфу" про візит Савченка, фото-8

«Це питання не сьогоднішнє, а питання із 2012 року – виділення землі для видобутку торфу. В нас щороку спрацьовуються торф’яники і кожного року треба вводити 60 га площ для видобутку торфу. З 2012 року це питання зависло в повітрі», - додав посадовець. За його словами, нині стан із площами критичний. Також очільник підприємства розповів, що минулоріч на 2 заводах виробили 100 тис тонн брикетів, 80% з яких реалізовують у Волинській області, ще 10 - експортують.

"Це за 15 років вперше голова ОДА побував на полях видобутку торфу", - керівник "Волиньторфу" про візит Савченка, фото-9

Савченко зауважив, що не бачить великих проблем аби підтримати пропозицію щодо розвитку підприємства, однак мусить бачити ефективність його роботи та якість продукції.

«Тут мене цікавить, аби всі суб’єкти господарювання, яких ви забезпечуєте, були задоволені якістю», - зауважив посадовець. Мовляв, йому довелося чути не зовсім позитивну інформацію, тому треба все обговорити та перевірити й далі працювати над пошуком шляхів виходу із ситуації.

«Мені важливо, щоб не замерзав школяр і дитинка в дитячому садку, щоб туди йшов якісний продукт. В основі всього стоїть маленька людина, а потім вже все інше», - наголосив очільник ОДА. Видобуток, за його словами, має бути прозорим і чесним. Опісля Савченко оглянув поля видобування торфу, власне торфобрикетний завод у Маневичах, а тоді на зустрівся із колективом підприємства.

Очільник ОДА зауважив, що робота заводу, без сумніву, корисна і потрібна. Проте раніше не вдалося знаходити порозуміння у кабінетах. Тому він приїхав, аби змінити ситуацію.

«Вона не така проста, як здається, бо десь вона заходить в глухі кути і в законодавчому полі. Але ніхто нічого не робив для того, аби виправити становище, було, як було», - зауважив посадовець. Він додав, що нині на зустрічі присутня нардеп Ірина Констанкевич , яка може ініціювати певні зміни на законодавчому рівні.

"Це за 15 років вперше голова ОДА побував на полях видобутку торфу", - керівник "Волиньторфу" про візит Савченка, фото-14

Працівників підприємства чи не найбільше цікавило питання, чи будуть нові площі, яких так не вистачає для добування торфу. Мовляв, є землі і за межами населених пунктів, які може відвести ОДА. Савченко ж розповів, що розпочнуть із чіткого визначення завдань, бо спочатку треба розуміти ефективність роботи підприємства. Тому він із керівниками зберуться та обговорять ці питання, адже не може бути руху лише з одного боку.

«За межами може бути Держгеокадастр, який не підпорядковується губернатору, а лише Києву… Розуміння в нас одне - ми повинні відпустити цей процес, ви повинні мати роботу», - додав губернатор. Також він анонсував створення робочої групи, яка, зокрема, вивчить законодавчі колізії та питання призупиненя договорів оренди тощо. До її складу також включать представників підприємства.

Депутат Ірина Констанкевич подякувала Савченку, що той приїхав і почув проблеми людей. Адже саме обговорення дають бачення шляхів виходу із ситуації.

«Це вже, я вважаю, на 80% справа зроблена, бо почуті з перших вуст. У нас з вами зараз є можливість діалогу», - додала нардеп. Зі свого боку вона зауважила, що законодавчі зміни теж важливі, тому вона напрацьовуватиме відповідні пропозиції.

Опісля губернатор відповів ще на низку питань. Зокрема, він розповів, що не вважає державні підприємства збитковими - все залежить від керівника. Працівники заводу чи не найбільше хвилюються, аби підприємства не закрили, адже це їхній хліб.

Люди запевнили, що перепони їх згуртували, тож те, що залежить від них, зроблять. Відтак, Савченку надали кредит довіри. Залишився задоволеним результатами зустрічі і Киричик – мовляв, почув те, що хотів почути.

"Це за 15 років перший раз, що голова ОДА відвідав підприємство, і не тільки у вигляді кабінету директора, а й побував на полях видобутку торфу, познайомився із виробничим процесом. Тому будемо сподіватися, що швидко матимемо позитивний результат», - сказав очільник «Волиньторфу».

Губернатор зрештою підсумував, що на підприємстві все не просто, але треба вирішувати питання. Тому найближчим часом створять робочу групу, до якої включать і юристів, які допоможуть зробити все відповідно до закону. Савченко зі свого боку пояснить необхідність забезпечення людей роботою, яке залежить від виділення площ.

Нагадаємо, днями голова Волинської ОДА Олександр Савченко зустрівся із мешканцями села Стобихівка Камінь-Каширського району, де вже не перший рік мріють про нову школу. Савченко запевнив, що готовий боротися разом із селянами, аби вже найближчим часом розпочати будівництво школи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Савченко #Луцьк #Волинь #Волиньторф
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...