• Головна
  • А Ви чули про озеро на Херсонщині, яке нічим не поступається Мертвому морю?
17:59, 8 серпня 2018 р.

А Ви чули про озеро на Херсонщині, яке нічим не поступається Мертвому морю?

А Ви чули про озеро на Херсонщині, яке нічим не поступається Мертвому морю?

За чудодійною водою українцям не потрібно їхати в Ізраїль на Мертве море, досить лише відвідати Херсонщину.

Напевне перший-ліпший перехожий на вулицях Херсона розкаже вам про те, де, на його думку, краще відпочити в області, біля якого моря – Чорного чи Азовського, про свій улюблений пляж. А от якщо ви запитаєте про Лемурійське озеро, то змусите замислитися навіть херсонців. Хоча на лікування до нього на Херсонщину їдуть туристи з-за кордону, а грязі цього озера вже привернули увагу іноземних косметичних фірм.

Розташоване казкове озеро (власне - джерело) у селі Григорівка Чаплинського району, в одній із бухт затоки Сиваш. Це кілометрів за сто від Херсона. Тому якщо ви вирішили відпочити на Херсонщині, є можливість дізнатися, чому так цінують цю воду та грязі туристи з-за кордону. До речі, якщо ви бачили, як відпочивають туристи на Мертвому морі, що на Близькому Сході, то у вас є нагода так само полежати на воді з книгою чи газетою і на українському Мертвому морі – Лемурійському озері. Адже вода в цьому озері настільки насичена солями, що тут ви теж не потонете.

А Ви чули про озеро на Херсонщині, яке нічим не поступається Мертвому морю?, фото-1

Вода Лемурійського озера дуже збагачена різноманітними мінералами, кислотами, вуглеводами, азотистими речовинами, солями, переважно хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію. Саме ця рожева вода, взаємодіючи із грязями Сиваша, значно посилює їх якості.

Солоність води у озері досягає 270-300 г/літр, це майже як в знаменитому Мертвому морі. А рожевого кольору їй надають одноклітинні водорості з романтичною назвою “Дуналіелла солоноводна”, які під дією сонця виробляють бета-каротин (його вважають джерелом молодості). Та цілюща не тільки вода, а й грязі, які утворилися на березі озера.

ЗВІДКИ ВЗЯЛОСЯ ЛЕМУРІЙСЬКЕ ОЗЕРО

Навколо Лемурійського озера виникло багато легенд. Як розповідають, відкрили це джерело випадково – у 70-х роках минулого сторіччя тут упав радянський військовий літак. Начебто саме від удару й потужного вибуху на місці падіння утворилося невелике озеро, яке почало наповнюватися водою рожевого кольору.

А Ви чули про озеро на Херсонщині, яке нічим не поступається Мертвому морю?, фото-2

А ще кажуть, що Рожеве озеро – це залишки доісторичного Лемурійського моря. Періодично вода в озері відступає, і ви опиняєтесь на пляжі з рожевої солі – завдяки мікроорганізмам, які називають озерним планктоном, і які дають цей колір. Тут дуже гарно, очі розбігаються від краєвидів.

«Досліджують грязі озера влітку представники відомої косметичної фірми. Ці грязі сертифіковані у ЄС», - каже Сергій Кліщевський, голова Присиваської сільської об’єднаної територіальної громади, до якої входить село Григорівка.

Сьогодні в Григорівці приймають туристів вже 40 садиб. Цікаво, що в цій місцевості ще з давніх давен існувала традиція будувати по дві хати у одному дворі. Тож декому з місцевих навіть не довелося витрачати багато коштів на будівництво “готелів” для поселення гостей, хіба що на ремонти та облаштування.

А Ви чули про озеро на Херсонщині, яке нічим не поступається Мертвому морю?, фото-3

Ціна на проживання в таких “міні-готелях” становить від 100 до 300 гривень з людини за день – залежно від сервісу (з харчуванням чи без).

Звісно, тут не слід очікувати аж надто сучасних євроремонтів, але в гостьових будиночках чисто, охайно, і є все необхідне – побутова техніка, інтернет, кухонне приладдя тощо.

До озера місцеві жителі пропонують трансфер – довезуть автомобілем туди і назад за 50 гривень. Для туристів тут всі умови, В селі навіть є невеличкий торговий центр, а ще – амбулаторія і пункт екстреної медичної допомоги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рожеве #озеро #лікування #відпочинок
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...