• Головна
  • Звільнений волинський журналіст розповів усі подробиці свого перебування в полоні
09:18, 21 травня 2014 р.

Звільнений волинський журналіст розповів усі подробиці свого перебування в полоні

Вчора, 20 травня. у Волинському прес-клубі в Луцьку відбулась прес-конференція з журналістом ВолиньPost Сергієм Шаповалом, який три тижні був у полоні в донецьких сепаратистів. Сергій розповів волинським журналістам чому він поїхав на Схід України, як потрапив до рук донецьких ополченців, чим займався перебуваючи в полоні та хто йому допоміг звільнитися - про це повідомляє сайт міста Луцька 0332.ua.

Отож, поїхати на Схід України - власна ініціатива журналіста, адже він виграв гранд «Телекритики» на висвітлення подій. Спочатку Сергій відправився до Харкова, де провів три дні, збираючи інформацію. 24 квітня розпочалась активна фаза контртерористичної акції в Слов'янську і донбаські ополченці оголосили загальну мобілізацію. Журналіст зрозумів, що найбільш кричущі події відбуватимуться в Донецькій області і вирішив відправитись саме туди.
24 квітня, ввечері,  Сергій приїхав в Донецьк. Розуміючи той факт що журналістів, тим більше із Західного регіону України,  там не сприймають, вирішив записатися до лав Народного ополчення Донецька. Зважаючи на те, що народився та виріс Сергій в Дніпродзержинську, він вільно володіє російською мовою та знає менталітет місцевого населення, сепаратисти ні в чому його не запідозрили та прийняли за свого. Шаповалу вдалося один день побути бойовиком Народного ополчення, а потім почалися проблеми.

Варто нагадати про так звану "шпіономанію" сепаратистів, яким усюди ввижається "Правий сектор" і для яких сенс життя - це зловити "шпигуна" і знищити його. Кожного, хто записується до рядів місцевої самооборони, і в кого немає донецької прописки або за нього не може поручитися хтось інший з ополченців – допитують та намагаються «вивести на чисту воду». Кожній невідомій їм людині вони влаштовують "слідство".
Один з командирів Олександр Громов, на прізвисько "Ведмідь", разом із ще одним невідомим чоловіком запросив Шаповала поспілкуватися. Розмова тривала чотири години, під час якої сепаратисти поки що ввічливо намагалися "розколоти" Сергія. Були моменти, коли намагалися залякати. Під час допиту несподівано в кімнату вривались декілька чоловіків в балаклавах та з кийками, сідали біля Шаповала і спостерігали за його реакцією.
Після допиту журналіста відвели в невелику кімнату з матрацом, яка знаходилась на 9 поверсі Донецької облдержадміністрації. Для того, щоб він не зміг втекти, двері забарикадували поламаними сейфами.

Проте, сепаратистам таки вдалось дізнатись про Шаповала правду. Коли журналіст тільки приїхав в Донецьк, він залишив свій рюкзак у друзів, тому що розумів, що брати його з собою в ОДА небезпечно. Ополченцям вдалось знайти цей рюкзак, а в ньому – журналістське посвідчення.

За словами Сергія, до нього в кімнату ввірвалися п’ятеро людей і почали бити з криками «Ти шпигун», «Називай номери сотників майдану» та «Кого ти знаєш з «Правого сектору» . Після цього зв’язали руки та відвели в іншу кімнату, в якій знаходилась редакція газети “Жизнь». Посадили на крісло, на плече положили мокру ганчірку і катували електрошокером, а також різали пальці ножем і били по голові «Українським орфографічним словником».
Після катувань прийшли російські журналісти, які змушували Сергія на камеру говорити, що в нього все добре. Варто зазначити, що російські колеги Шаповала вели себе дуже спокійно і не вимушено, не проявляючи жодного співчуття або емоцій.

За словами Сергія, в сепаратистів велика любов до катувань. Вони отримують задоволення від того, що хтось страждає і їм це дуже подобається. Під час допиту журналіста, в кімнату заходили ополченці «Оплоту» і дуже просили віддати Шаповала їм, «щоб трохи покатувати».

Також журналіст наголошує на низькому інтелектуальному рівні сепаратистів, який проявляється всюди. Так, один з так званих ополченців записав Шаповала до рядів «Правого сектору» через штани, які були на журналістові, адже  «журналісти не ходять в таких штанах, в таких штанах тренується «Правий сектор» у Львові.

Сергій розповідає, що «годувальники всієї України» вкрали в нього не лише ноутбук та телефон, але й гель для душу, дезодорант, шкарпетки і ті самі штани, «які носить «Правий сектор».

Пізніше Шаповалу сказали, що він пробуде в ОДА до референдуму, тобто до 11 травня, а потім «самі посадим на потяг і відправим додому».

Під час перебування в полоні журналіста змушували писати неправдиві статті про сепаратистів. Сергій писав усе що вони хотіли, адже це був його шанс повідомити своїх родичів про те, що він живий.

Годувати журналіста ополченцям «було ліньки», тому він міг по два-три дні нічого не їсти та не пити. На прохання дати хоча б води, його просто посилали, додаючи – «не здохнеш».

17 травня Сергію сказали збиратися, його забирають додому. Звільнив Сергія Шаповала Віктор Медведчук, запевнивши, що його позиція – допомагати заручникам. І це не має жодного відношення до політики чи до грошей. «Люди повинні бути вдома, з родиною» - додав політик.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сергій шаповал
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...