• Головна
  • Хто повертатиме 30 мільйонів доларів позики?
20:00, 27 грудня 2016 р.

Хто повертатиме 30 мільйонів доларів позики?

Світовий банк надав кредит управлінню охорони здоров’я Волинської ОДА для втілення проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». За ініціативою Громадської ради при Волинській ОДА, сьогодні, 27 грудня, відбувся круглий стіл щодо обговорення вищезгаданого питання. На заході були присутні представники менеджменту проекту, депутати обласної та міської рад, представники громадськості та ЗМІ.

Зокрема ще раніше журналістами Інформаційно-аналітичного порталу «Четверта влада», було проведено розслідування щодо того як відбувається освоєння значних сум коштів, виділених Банком - http://4vlada.com/volin/50915

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк розповів, що в рамках реалізації програми Волинь отримає 30 мільйонів доларів кредитних коштів. Окрім цього передбачене і співфінансування з обласного бюджету. Кредит Україна взяла на пільгових умовах. На запитання голови Громадської ради при Волинській ОДА Олександра Волянюка, про те, що «оскільки це позика Світового банку, то озвучте на яких умовах надавався кредит і яким чином, починаючи з 2020 року його потрібно буде повертати, і за рахунок якого бюджету це буде здійснено: регіонального чи державного?», Ігор Ващенюк відповів, у стилі «чиновницьких відписок» - «за все платитиме держава». Наразі підписано 23 контракти на загальну суму 726 тисяч доларів.

Голова постійної комісії облради з питань охорони здоров’я Олександр Зінчук зауважив, що кошти у рамках цього субпроекту вкладатимуть переважно в південну частину Волині. Натомість Любешівський та Маневицький райони майже не потрапили в субпроект. Він зазначив, що його цікавить питання придбання санітарного транспорту, наприклад, для села Ветли Любешівського району, де автомобіль дуже старий. Ігор Ващенюк запевнив, що планують придбання обладнання та ремонт для усіх діючих амбулаторій. Так, для північної частини області передбачають оснащення 10 амбулаторій. Санітарний транспорт планують закупити, у тому числі залучивши кошти місцевих бюджетів.

Журналісти цікавились прозорістю відбору команди менеджерів з 8 чоловік, а також адекватністю їхніх зарплат до їхньої роботи (14 тис доларів у місяць, тобто за 5 років, як передбачається, реалізації проекту лише на їх зарплату буде витрачено майже мільйон доларів). На що начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк побажав усім таких зарплат, пославшись на вимоги Світового банку. Обговорювалось також питання доцільності створення реєстру хворих з серцево-судинною патологією, на який передбачено майже 1.5 млн. грн., в той час коли Міністерством охорони здоров’я анонсовано запущення електронної системи охорони здоров’я - http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20161129_a.html .

Депутат Луцької міськради Борис Смаль поцікавився, коли розпочнуть фазу ремонту амбулаторій сімейної медицини і які саме заклади у Луцьку потрапили у цей субпроект. Також його цікавили терміни реалізації запланованих робіт. Ігор Ващенюк повідомив, що йдеться про амбулаторію на вулицях Бенделіані та Рівненській (ці два об’єкти внесли до переліку за пропозицією міста). Тендер, з його слів, у процесі, 17 січня відбудеться розкриття пропозицій по управлінню капітального будівництва і варто очікувати, що наприкінці лютого можуть бути розпочаті роботи.

Голова громадської ради при ОДА Олександр Волянюк зауважив, що технічні умови закупівель виписуються таким чином, що унеможливлюють участь в конкурсі більшого кола учасників. Так зокрема, при оголошенні результатів конкурсу на закупівлю обладнання для амбулаторій вартістю 620 тисяч доларів одним лотом взяв участь і відповідно переміг один учасник – столичне ТОВ «Ілатанмед». Натомість не використовується для проведення торгів електронна система «Prozorro», яка зарекомендувала свою ефективність. На що Ігор Ващенюк відповів, що закупівлі проходять відповідно до процедур Світового банку. Консультант з управління субпроектом Марія Адамчук пояснила, що Світовий банк вважає систему «Prozorro» недосконалою і не дозволяє проводити у ній торги. Журналісти рекомендували команді проекту бути більш відкритими і активніше запрошувати ЗМІ до участі в висвітленні заходів, які проводяться в нашій області.

А питання щодо процедури та переплати по відсотках від суми кредиту при повернення коштів Світовому банку та ефективності менеджменту проекту так і залишилися відкритими.
То чи вартує «шкура» вичинки?

При передруці матеріалу є обов’язковим посилання на «0332.ua Сайт міста Луцька».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...