• Головна
  • Чому і навіщо Луцьк приймає львівське сміття? (ВІДЕО)
22:16, 25 лютого 2017 р.

Чому і навіщо Луцьк приймає львівське сміття? (ВІДЕО)

Внаслідок Грибовицької трагедії львівське сміття почали розвозити всією Україною. Дісталось воно і Волинської області, де його деякі особи прагнуть прийняти й навіть узаконити. Цікаво ж, кому вигідне погіршення екологічного стану в нашому регіоні та спроби до сміттєвих проблем Луцька додати і львівські, чого це буде вартувати лучанам і хто за таких умов отримає від того привілеї.

Майже половина луцьких депутатів міської ради виступають проти того, аби обов'язки "господаря" міста перейшли до представниці команди мера Львова Андрія Садового - Юлії Вусенко, секретаря міськради.За інформацією обранців громади, вона тримається за свою посаду  для того, щоб вислужитися перед своїм керівником та отримати сприяння для здобуття мандата, як тільки звільниться місце у Верховній Раді. Такі наміри  Вусенко не приховує. А один із дієвих способів досягти бажаної мети - допомогти Садовому вирішити проблему зі сміттям. Так, а яку ж ціну за це заплатять жителі Волині?

Декілька днів самоскиди зі Львівщини прямували на Волинь до луцького полігону твердих побутових відходів.

До того ж, раніше повідомлялося, що львівське сміття вже викидали у волинських лісах. Так, такі самоскиди спостерігались у Ківерцівському районі, під Колками і на Локачинському полігоні.

Машини, наповнені львівським сміттям, яке ось уже кілька місяців активно розвозять Україною, доїхали і до Володимира-Волинського. Ще відходи зі Львова зафіксували у селі Лісопіль Костопільського району, що у Рівненській області, а на Малашівське сміттєзвалище, яке належить Тернополю, аби уникнути небажаних "дарунків", найняли цілодобову охорону.

У Луцьку минулоріч депутати ухвалили рішення про заборону прийому сміття на міський полігон з інших областей. Проте таке обмеження не влаштувало секретаря Луцької міської ради Юлію Вусенко.

Раніше Вусенко запевняла, що наше місто повинне допомогти Львову. Бо ж, за її словами, відвідуючи його, лучани також залишають там своє сміття.

«Мені прикро, що ми не можемо допомогти Львову. Адже всі ми, відвідуючи Львів, залишаємо там своє сміття. Проект рішення має виключно політичний характер, бо якщо завтра нам перекриють дорогу, а інші міські ради приймуть аналогічні рішення – що будемо робити? І до питання сміття, знайденого в лісах, теж є питання: чого було везти до Колківського району чи Ківерцівського району, і сам об’єм говорить, що це був не сміттєвоз», - обґрунтувала свою позицію вона.

Напевно, для секретаря міськради не принципово те, що під Луцьком на сміттєзвалищі утворилося перенакопичення відходів. А цю проблему вже котрий рік просять вирішити мешканці навколишніх сіл.

Луцьке сміттєзвалище, що у селі Брищі, працює з 1992 року за кілька кілометрів від обласного центру. За цей період воно суттєво розширило свою площу.

Зараз луцький міський полігон твердих побутових відходів постійно контролюється громадою. Проте, за словами голови Княгининівської сільської ради Олени Твердохліб, так було не завжди. У грудні минулого року село Брище увійшло до складу Княгинівської об’єднаної територіальної громади.


Наразі люди, які проживають за кілька кілометрів від луцького сміттєзвалища (мешканці Брищ, Сирників, Буків) можуть врешті дізнатися, що насправді відбувається на полігоні та які ризики він у собі ховає.

Контрольні інспекції полігону за участі представників луцької міської влади та Княгининівської громади розпочалися ще з кінця минулого року. Це результат роботи депутатів-укропівців (Волинської обласної, Луцької міської рад і місцевої громади).

Саме очільник фракції «УКРОП» в облраді Вячеслав Рубльов вперше приїхав до полігону, коли жителі вказаних сіл повстали проти будівництва сміттєспалювальної печі поблизу ТВП. після чого укропівці з ініціативи голови фракції «УКРОП» у Луцькій міській раді Ігоря Поліщука створили робочу групу щодо вирішення «сміттєвого» питання.

«У той час, коли наша громада боролося за дотримання екологічної безпеки в цих умовах, в яких ми живемо, у Луцькій міськраді кілька разів піднімалося питання про прийом полігоном сміття зі Львова. Найбільше цей проект рішення підтримувала секретар Луцької міськради Юлія Вусенко з «Самопомочі». На жаль, думки людей, які тут живуть, депутати, які підтримували таку ініціативу, тоді не запитували. Окрім того, місцеві неодноразово розповідали, що у той період, коли львівський непотріб курсував всієї країною, на наш полігон також неоднарозово, в тому числі і в темну пору доби приїжджали вантажівки не з волинськими номерами», - якось розповіла Олена Твердохліб.

 Тому позиція секретаря Луцької міськради викликала справедливу критику в голови фракції УКРОП у міській раді Ігоря Поліщука, який заявив, що Вусенко, яка є представником «Самопомочі», радше захищає позицію мера Львова, свого однопартійця Андрія Садового, аніж позицію Луцька. Бо ж у той час, коли Луцьк думає, куди подіти власні сміттєві відходи, Юлія Вусенко пропонує прийняти ще й львівські.

«З вашого голосування за проект рішення про заборону ввезення сміття з інших областей (фракція «Самопоміч» не підтримала його) помітно, що ви більше адвокат Садового, ніж секретар Луцької міської ради, на жаль. Однак, не зважаючи на це, запрошую вас у робочу групу та сподіваюсь на конструктивну співпрацю з метою вирішення проблеми Брища», - закликав Поліщук.

Отже, у висновку, що і кому потрібно і яка винагорода за це може бути - поки зрозуміло. Продовження "з'ясувань" - читайте згодом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...