• Головна
  • Медики стривожені. Кожне третє звернення з приводу атопічного дерматиту
07:34, 1 жовтня 2016 р.

Медики стривожені. Кожне третє звернення з приводу атопічного дерматиту

У структурі алергічних захворювань особливе місце посідає атопічний дерматит, оскільки він: є одним із найчастіших та перших проявів алергії; нерідко трансформується надалі в інші форми (бронхіальну астму, алергічний риносинусит); суттєво знижує якість життя дітей незалежно від віку; потребує тривалого та етапного лікування й реабілітації. Спостереження за дітьми з атопічним дерматитом укотре повертають думки лікаря до слів епіграфу. Дійсно, тривала етапна терапія не завжди витримується, насамперед батьками хворої дитини, які прагнуть «швидкого й ефективного» способу видужання. Лікування алергічних захворювань у дітей — складна справа, успіх якої залежить далеко не лише від фахових якостей лікаря. Надзвичайного значення набуває плідна співпраця батьків та медиків, адже лише за такої умови можна сягнути бажаного ефекту. Донедавна тривали активні дискусії на тему, хто має лікувати дитину з атопічним дерматитом — дерматолог? алерголог? педіатр? 

Як повідомляє ВолиньPost  регіональна науково-практична конференція «Хронічні дерматози. Сучасний погляд на проблему» відбулась у санаторії «Пролісок».

Найбільшу увагу учасники конференції приділили методам лікування та
контролю атопічного дерматиту, оскільки ця патологія надзвичайно поширена. Згідно зі статистикою ВООЗ, від неї потерпає 20 відсотків населення земної кулі. 

«Багато хворих і на Волині, - наголосила головний позаштатний спеціаліст з дерматовенерології управління охорони здоров'я Волинської ОДА Леся Карпюк. Зокрема, кожне третє звернення до дитячого дерматолога в області – з приводу атопічного дерматиту». 

Також фахівці обговорили можливості використання стероїдних препаратів у лікуванні псоріазу, що також актуально на Волині, оскільки в нашій області рівень захворюваності на цю патологію – один з найвищих серед регіонів України.

На завершення лікарі ознайомились з медичною базою санаторію «Пролісок», що дає можливість фізіотерапевтичного лікування хронічних дерматозів у стадії ремісії.

Кожне третє звернення до дитячого дерматолога на Волині – з приводу атопічного дерматиту. ФОТО

Кожне третє звернення до дитячого дерматолога на Волині – з приводу атопічного дерматиту. ФОТО

Кожне третє звернення до дитячого дерматолога на Волині – з приводу атопічного дерматиту. ФОТО

Загалом, сучасні уявлення про лікування атопічного дерматиту полягають у поступовості терапії, витриманні поетапних завдань, коли лікар чітко регламентує суть і очікуваний результат, при цьому в часі — це процес тривалий. Секрет успіху ведення таких пацієнтів — у фаховій цілеспрямованій тактиці педіатра та терпінні, розумінні батьків. Вкотре повертаючись до слів епіграфа, хочеться застерегти лікарів: коли зникають ознаки атопічного дерматиту і заспокоюються батьки хворої дитини, тривога залишається у спеціаліста. Адже сутність атопічного маршу вимагає й надалі цілеспрямованого попередження імовірної трансформації в інші форми алергії.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дерматологи #конференція #проблеми
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...