У Луцьку відбулася дискусія щодо енергозбереження (ФОТО)

У рамках міжнародної конференції «Угода мерів: нові горизонти та можливості», яку в Луцьку проводить Асоціація «Енергоефективні міста України», 13 червня відбулася дискусія щодо енергетичного та мережевого партнерства для підсилення Угоди мерів.

Участь у дискусії взяли представники різних міст України та Європи, які є лідерами у сфері енергоефективності та енергозбереження. Вони розповіли про досягнення, які напрацювали у цій галузі та інформували щодо перспективних дій.

Зокрема, директор Центру досліджень словацької асоціації зовнішньої політики Олександр Дулеба розповів, що уряд Словаччини прийняв рішення про те, що підтримка енергоефективності України – пріоритет співпраці двох країн. Старший проектний менеджер Асоціації «Енерджі Ситіз» Крістоф Фрерінг наголосив на важливості впровадження заходів з енергозбереження для всього світу. Виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» андрій Кирчів розповів: «Перший надійний наш партнер – Асоціація «Енерджі Ситіз».

На сьогодні, між тим, ми є членом «Кліматичного альянсу». Ця організація в основному поширена в Німеччині та німецькомовних країнах. Але ми чимало досвіду черпаємо саме з членства в цій організації. Окрім того, асоціація налічує 17 мережевих партнерів.

Заступник директора управління не інвестиційних проектів Люблінського муніципалітету (Польща) Моніка Клос розповіла про позитивний досвід енергозбереження Любліна. «Люблін хотів би приєднатися до Угоди мерів. Але є певні умови, після виконання яких ми можемо до них приєднатися. Зокрема, потрібно виконати економічний план щодо зменшення викидів у Любліні, що скоротить використання енергії в місті».

Моніка Клос наголосила, що головною причиною забруднення повітря в Любліні є саме рівень викидів забруднюючих речовин, тож вже розробили програму охорони повітря.

Представниця Любліна також інформувала про заходи, які здійснюють у Любліні задля енергоефективності. Зокрема, вона показала фото будинків та установ, де здійснено тепломодернізацію, як генерують енергію з біогазу, а також як працюють сонячні колектори. Понад 30 тисяч людей використовують мережу «Люблінський міський велосипед», яка дозволяє орендувати велосипед на певній станції і поїхати ним в будь-яку точку міста.

Перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев запевнив, що Луцьку є чого повчитися в учасників дискусії, втім і є чим похвалитися. Зокрема, він наголосив на тому, що цьогоріч Любліном місто святкує 20-річчя співпраці. Заступник мера розповів також, для прикладу, про те, що в місті планують встановлення 230 індивідуальних теплових пунктів. Надіюсь, що досвід транскордонної співпраці ми об’єднаємо з досвідом енергоефективних міст», – висловив сподівання Тарас Яковлев.