На Волині досі діє «совковий» музей

У Ківерцівському районі Волинської області досі функціонує музей, експозиція якого залишається ідеологічно-совєцькою та продовжує забезпечувати виховну функцію в контексті комуністичної ідеології.

Про це інформує «Вголос».

У Лопатинському історико-природничому музейному комплексі є також й експонати, які розповідають про події Другої світової війни. Однак, окремі матеріали мають яскраво виражений комуністично-радянський відтінок. Експозиція історичної тематики залишається «ідеологічно-совєцькою» та продовжує забезпечувати виховну функцію в контексті комуністичної ідеології.

«Ми були здивовані однобокістю висвітлення історії Ківерцівщини. На стендах та й взагалі в усьому музеї немає нічого українського. Склалося враження, що час тут зупинився у 1987 році, коли діяла пропаганда комуністичної партії. Історія партизан висвітлена тільки російськими ДРГ НКВД, а інформація про злочини цих груп та приналежність їх до НКВД приховується. Під час екскурсії побачили багато «нового»: що Друга світова розпочалася 1941 року та називалась, так само як і в російського окупанта, «велика вітчизняна». Ще в музеї лісу чомусь розміщені портрети російських імператорів. А при вході до музею поєднано символіку окупанта з Українським прапором. На мою думку, директор музею застрягла в минулому часі», - прокоментував побачене у музеї голова Ківерцівської «Свободи», заступник голови райради Анатолій Пушкін.

Зазначимо, що 11 травня члени тимчасової комісії Ківерцівської районної ради та обласних ветеранських і патріотичних організацій за участю представника Українського інституту національної пам’яті на Волині Лесі Бондарук відвідали «Лопатинський історико-природничий музейний комплекс».

За результатами укладено колективне звернення, підписанти якого просять районну владу:

- при вивченні діяльності комунального закладу «Лопатинський історико-природничий музейний комплекс» долучити до роботи тимчасової комісії наукових організацій та інституцій. Зокрема, залучити до роботи комісії представника Українського інституту національної пам’яті на Волині Лесю Бондарук та професора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Олексія Колісника;

- безпосередньо на місці оглянути матеріали експозиції та дати висновок;

- забезпечити приведення у відповідність до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та вимог іншого чинного законодавства експозицій тематично-історичної частини.