Як держава контролюватиме споживачів і субсидійні виплати?

Виплата компенсацій за зекономлену субсидію не буде стимулювати людей використовувати менше ресурсів. Про це Gazeta.ua розповіла Марія Яковлєва, учасниця колегії Державного агентства з енергозбереження та енергоефективності.

Були часи, коли споживачів змушували використовувати певний обсяг газу, в іншому разі в субсидії відмовляли. Щоб увійти в ті норми, люди взимку відкривали вікна та двері", — каже Марія Яковлєва.

Тому застарілу систему нарахування субсидій змінюють. Перший крок - нарешті встановити лічильники по всій країні та зробити 100 % облік обсягів споживання. Зараз за субсидією нараховують норму 3,3 кубометра газу на людину для приготування їжі на плиті. Споживач реально використовує один-півтора куби. І це вигідно монополістам. Споживачеві вони реально продають куб, гроші за субсидією отримують за 3,3 куби.

На 2017 рік бюджет субсидій складає близько 80 мільярдів гривень. Половина — це платежі за газ. Якщо вони завищені у 2 рази, то щонайменше 20 мільярдів — це перевитрати",  — пояснює фахівчиня з енергоефективності.

Скільки луцьких сімей отримують субсидії? (ВІДЕО)

Заощаджувати зручно: 10 порад про тепло й газ

Заощаджувати зручно: лічильник на тепло (ВІДЕО)