Новий рік на порозі: як підготувати організм до свят

Лише декілька днів відділяє нас від зустрічі 2018 року. Масово закуповуємо продукти, плануємо меню та святкування, гуляємо на корпоративах, а чи не час підготувати печінку до гучних застіль та "важкої" їжі? Лікар-дієтолог Оксана Скиталінська радить саме зараз піклуватися про організм, щоб гідно витримати випробування нічним поїданням калорійних страв.

Отож, правила підготовки наступні:

Вода

- випивайте склянку ледве теплої води, можна з декількома краплями соку лимона перед кожним прийомом їжі.

Прийомів їжі в ці дня має бути 2-3, ніяк не більше.

- Кожен додатковий перекус заставляє печінку виробляти ферменти-детоксиканти і сприяє росту інсуліну, що не лише стимулює голод і переїдання, але стимулює розвиток запальних процесів. Дво-разовий прийом їжі дає відпочинок підшлунковій залозі.

P.S. Рекомендації не стосуються ослаблених, післяопераційних та інших людей, зокрема із загостренням запалень органів травлення.

З кожним прийомом їжі вживаємо продукти з трьох груп: білкові, рослинні та жирові: не всі відразу, а по декілька.

Наприклад,

Сніданок: Варене яйце + бобові (ложка-дві) + зелень/овочі + горіхи (1-4 шт) + мандаринка + йогурт. Кава.

Обід: Суп овочевий +запечена курка + свіжі овочі + квашена капуста + ложка оливкової олії + пів яблука. Настій шипшини.

Вечеря: Парова риба + овочі свіжі та парові + 1/4 авокадо + насіння льону/чіа (кавова чашечка) + ягоди (1-2 столові ложки). Напій з цикорію.

Термічна обробка: виключно варіння, рідше - запікання.

Найкраще запікати у скляному або керамічному посуді (не в "рукаві" і не в фользі).

Виключаємо всі можливі солодощі.

Це - цукерки, тістечка, тортики, шоколадки і солодкі напої, включно із сухофруктами (родзинки, фініки, інжир і тд), і медом. І хліб. Каші можна -- лише 1-2 столові ложки (гречка, вівсянка та нешліфований рис), але не обов'язково, якщо прагнете скинути зайве до опівночі 31 грудня.

Впродовж дня п'ємо лише воду

Можна неміцної: ий свіжозаварений зелений чай, каву - лише одну чашечку вранці.

"Від такого раціону "впаде" живіт, легко зійдеться спідниця та штани на животі і, що найприємніше - пропаде відчуття голоду", - гарантує лікар-дієтолог. - З усіх цих груп продуктів можна готувати надзвичайно смачні страви та напкомбінувати, готувати різні соуси до риби та птиці, воду пити, настояну на розім'ятих ягодах та порізаних дрібно фруктах."