ТОП-6 порад, на якому курорті України лікувати дитину

Якщо ваша дитина часто хворіє, то лікувальний відпочинок - саме те, що їй потрібно. Мова не про профільні санаторії для реабілітації після гострої стадії захворювання, а про природні і кліматичні умови, які позитивно впливають на "хвору точку".

На який курорт повезти дитину розповіла сімейний лікар медмережі Іриною Лесняк "Гармонія здоров'я", - пише "Сьогодні".

Негаразди з серцем і судинами

Куди їхати. Коблево, Рибаківка, Лебедівка

Чому. Ці курорти обсаджені сосновими парками і гаями. А вдихання ефірних масел хвойних дерев позитивно впливає на серцевий ритм і тонізує судинну систему. Крім того, повітря там, де росте сосна, містить підвищену кількість кисню. Тому на організм діє як кисневий коктейль, зменшуючи гіпоксію, яка завжди виникає у сердечника. Адже нездорова серцево-судинна система не може доставити до тканин весь обсяг кисню, необхідний людині.

Активні нерви і підвищена стомлюваність

Куди їхати. Арабатська Стрілка, Залізний Порт

Чому. На цих узбережжях розташовані термальні джерела. Завдяки мінеральному складу і підвищеній температурі такі води тонізують парасимпатичну нервову систему, яка виконує роль "гальм".

Бром в складі води має седативний ефект, а родон, діючи як енерготонік, підвищує тонус організму, усуваючи слабкість і випереджаючи її.

Страждає щитовидна залоза

Куди їхати. Бердянськ, Кирилівка, Генічеськ

Чому. За великим рахунком підійде будь-який курорт Азовського моря, але чим мілководніший берег, тим пріорітетніший курорт при ендокринних захворюваннях.

Чим краще прогрівається морська вода, тим інтенсивніше ростуть водорості: саме вони наповнюють воду йодом – незамінним хімічним елементом для повноцінного функціонування щитовидної залози.

Барахлить шлунково-кишковий тракт і нирки

Куди їхати. Куяльник, Скадовськ, Кароліно-Бугаз

Чому. Місцеві гідрокарбонатні мінеральні води стимулюють секрецію і моторику шлунку, кишечника, жовчовидільної системи і підшлункової залози.

При нормалізації очисної функції печінки знижується навантаження на нирки, які виводять з організму токсини. Крім того, пиття неконцентрованої мінеральної води нормалізує в нирках іонний і сольовий обмін.

Ревматизм і захворювання шкіри

Куди їхати. Бердянськ, Арабатська Стрілка

Чому. Захворювання суглобів у дітей найчастіше мають запальний характер або виникають внаслідок порушення метаболічних процесів в організмі. А лікувальні грязі, які є на цих курортах, завдяки сульфидам у своєму складі знімають вираженість запального процесу і знижують больові відчуття. Також завдяки тривалому впливу тепла в поєднанні з мінеральними речовинами бруду зменшують набряклість у суглобах і, покращують кровообіг, стимулюють енергообмін і регенерацію тканин.

Бактерицидний і ранозагоювальний ефект бруду робить їх ліками при шкірних захворюваннях. Крім того, вони нормалізують функції імунітету, який грає не останню роль у виникненні екземи, фурункульозу або псоріазу.

Часті бронхолегеневі та лор-захворювання: тонзиліт, гайморит

Куди їхати. Генічеськ, Оленівка, Григорівка

Чому. Вода в озерах, розташованих біля цих населених пунктів, має загальнозміцнювальну дію, що підвищує сили імунітету. Крім того, концентрований сольовий розчин має бактерицидну і муколітичну властивості, тому полоскання горла і носа ропою або вдихання сольових випаровувань очистить слизові носоглотки. Такі "процедури" ще й зміцнять місцевий імунітет в горлі і в носі, і таким чином зменшиться шанс захворіти при новій зустрічі з вірусами або бактеріями. Також на користь піде степове повітря.

Анемія: годуйте водоростями

Анемія – на жаль, поширений стан серед дітей. Вона може бути викликана дефіцитом заліза, фолієвої кислоти або вітаміну В12. Де, як не на морі, заповнити нестачу, вживаючи дари літа.

Отже, щоб наситити організм дитини вітаміном В12, кожного дня, мінімум один раз на день, годуйте її стравами з морської капусти.

Для усунення дефіциту фолієвої кислоти майже загодовуйте салатами з листових овочів.

Чемпіони за вмістом заліза – помідори, цвітна капуста, персик, груша, слива. А щоб підсилити засвоєння заліза з м'ясних продуктів, їх дитина повинна з'їдати вприкуску з кропом, петрушкою, солодким перцем і помідором. Вони – чемпіони за вмістом вітаміну С, без якого повноцінного засвоєння заліза бути не може.

Через годину після основної їжі (з м'ясом) давайте десерт з полуниці, агрусу, малини або ожини. Ці ягоди також містять підвищену кількість аскорбінової кислоти.

Як оздоровитися задарма

В Україні існує програма безкоштовного санаторно-курортного лікування хворих на туберкульоз дітей в санаторіях за гроші місцевого та державного бюджетів.

Якщо в лікарні запевняють, що путівок більше немає, ви можете звернутися для початку за місцем диспансерного спостереження дитини до завідуючого поліклінікою за роз'ясненням, а при необхідності до департаменту охорони здоров'я міста.