Останнім часом ковельчани, а переважно це ті, хто для свого комфортного перебування і проживання, встановили на будівлях або спорудах житлових будинків технічні пристрої, до яких відносяться телекомунікаційні мережі, супутникові антени, кондиціонери тощо, і їх експлуатують, все більше непокоїть, що все це технічне благо скоро може опинитися на смітнику.
Щоправда, лише те, яке встановлене не в тому місці, що потрібно. А саме: лише на головних фасадах будівель та споруд, бокових фасадах стін , видимих зі сторони вулиць та площ, які розташовані в межах вулиць, а також на покрівлях. Такі обмеження в Положенні про порядок розміщення та встановлення технічних елементів (пристроїв) на будівлях та спорудах в м. Ковель прописав виконком. Документ за №220 був затверджений в середині червня 2013 року. І з тих пір комунальники взялися відслідковувати так званих порушників. Наразі їх лише інформують про існуюче Положення і просять технічні елементи або прибрати, або перенести в інші місця, не заборонені документом. В гіршому випадку комунальні служби муситимуть самовільно техзасоби демонтувати, а особу фізичну чи юридичну, яка експлуатувала ту таки супутникову антену чи кондиціонер, притягнуть до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Таке ноу-хау міських чиновників торкнеться чи не кожного другого мешканця Ковеля, адже досі технічні пристрої встановлювалися на будинки хаотично і ніхто жодних документів не вимагав. Тепер же замовнику доведеться писати заяву спеціально встановленого зразку власнику будинку (булансоотримувачу), щоправда, хто цей власник, якщо в будинку квартири приватизовані, не зрозуміло, потім чекати на її розгляд, отримавши технічні умови, замовляти робочий проект, котрий погоджувати з відповідними службами. І якщо в паперах все буде гаразд, то наступна зупинка – це укладення договору з власником будинку, так йдеться в Положенні, певно, мається на увазі РЖКП. І ось, вже маючи на руках цей виплеканих, вистражданий договір, людина наймає організацію, що має ліцензію на цей вид робіт, і приступає до монтажу пристрою. Варто пам’ятати, що увесь цей тривали, тернистий шлях до встановлення елементарних пристроїв комфорту, за вами пильно спостерігатимуть працівники комунальних служб, архітектура тощо.