З нагоди Дня Перемоги волинські ветерани отримають майже по дві тисячі гривень

Ветерани Великої вітчизняної війни до 9 травня отримуватимуть разову допомогу, розмір якої залежатиме від соціального статусу. Приміром, інвалідам війни І, ІІ, ІІІ груп виплатять майже дві тисячі гривень. Про це йшлося сьогодні, 9 квітня, під час засідання «круглого столу» з ветеранами Великої Вітчизняної війни на тему: «Державні гарантії соціального захисту ветеранів війни».

Заступник голови Волинської облдержадміністрації Олександр Курилюк розповів про те, що згідно з ініціативами Президента України, цьогоріч будуть підвищені пенсії та інші соціальні виплати. Зокрема, розмір разових виплат ветеранам з нагоди Дня перемоги залежатиме від соціального статусу людини. Приміром, інваліди І групи отримають 2200 гривень, а інваліди ІІ і ІІІ груп – 19320 і 1720 гривень відповідно.

Начальник головного управління Пенсійного фонду у Волинській області Петро Філіпчук розповів, що у регіоні проживає понад 280 тисяч пенсіонерів. Для них протягом 2012 року було проведено п’ять масових перерахунків пенсій, аби «запобігти соціальній несправедливості».

Член Волинської організації інвалідів війни Федір Орлов поцікавився, що сталося із виплатами «дітям війни», які повинні були проводитися відповідно до судових рішень. Філіпчук відповів, що загальна сума цих виплат – 94 мільйони гривень. Олександр Курилюк, своєю чергою, зауважив, що частину цих коштів потрібно знайти в обласному бюджеті.

Федір Орлов також висловив обурення тим, що на теренах області зареєстровано понад дві тисячі інвалідів війни. «Насправді ж їх не більш ніж 800!» – заявив він і висловив невдоволення тим, що діти війни і учасники бойових дій фактично зрівняні в правах. Це викликало шквал обурення з боку членів обласного відділення Української спілки в’язнів жертв нацизму. Голова відділення Маргарита Парфенюк звинуватила Орлова в тому, що «вони й за совєтів все мали», а зараз докоряє дітям, які сиділи в концтаборах або були вивезені на роботу до Німеччини. «Ви знаєте, як нам жилося? Наших дітей називали ворогами народу!» – обурилася вона.

Олександр Курилюк же заявив, що «потрібно бути толерантнішими один з одним». А ситуацію зі статусами учасників бойових дій та «дітей війни» він пояснив недосконалістю законодавчих актів.