
10:54, Вчора
Реставрацію замку до 600-річчя З’їзду монархів планують у Луцьку

У Луцьку планують реставрацію замку до 600-річчя З’їзду монархів
Підготовка до 600-річчя З’їзду монархів може стати поштовхом до ремонтних робіт у Луцькому замку.
Луцький замок, який є пам’яткою національного значення, готується до можливої реставрації. Нині фахівці державного історико-культурного заповідника працюють над проєктно-кошторисною документацією, адже є шанси отримати державне фінансування.
Про це краєзнавець і начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради Олександр Котис розповів у подкасті Юрія Ричука «Вечірній Луцьк», пише «Волиньпост».
«Заповідник зараз працює над документацією, бо вже багато років замок не реставрувався. Начебто буде державне фінансування на певні роботи», – сказав Олександр Котис.
Він пояснив, що поштовхом може стати ювілей – 600 років із часу З’їзду монархів, який відбувався саме у Луцькому замку.
«Така дата точно сприятиме тому, що увага на державному рівні до замку буде надана», – вважає краєзнавець.
Довідка
У Постанові Верховної ради України “Про відзначення 600-річчя з’їзду монархів держав Європи у Луцьку” від 13 травня 2025 року, зокрема, йдеться: «У плані заходів щодо відзначення на державному рівні 600-річчя з’їзду монархів держав Європи у Луцьку передбачити здійснення у 2026-2029 роках за рахунок видатків Державного бюджету України необхідного фінансування на реставрацію та невідкладні аварійно-відновлювальні роботи Луцького замку як пам’ятки архітектури національного значення».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
 Останні новини
 Як замовити авто з США без ризиків і переплат 
Новини компаній
 13:00 
 Вчора 
 21:12 
 31 жовтня 
 08:05 
 31 жовтня 
 22:52 
 29 жовтня