За минулий тиждень у місті різко підвищився рівень травматизму та зросла кількість ДТП.
Зима, що так раптово почалась у Луцьку трохи більше тижня тому, для більшості містян залишилась хіба у спогадах - перший сніг традиційно розтанув. Втім, декому поталанило менше, і їм довелося кардинально поміняти плани на найближчі кілька тижнів. Це попри те, що вже з перших днів негоди на очищенні вулично-шляхової мережі міста комунальники задіяли 29 одиниць техніки, використали 36 тонн солі та 304 тонни протиожеледної суміші.
«14 листопада увечері я йшла з роботи і на повороті з площі Воз’єднання посковзнулась і впала, - розповідає 35-річна лучанка Олена Притулюк. - Того дня було неймовірно слизько. Сама я встати вже не змогла, піднятися і дійти до зупинки допомогли перехожі. Дома натерла поперек, що неймовірно болів, маззю. Проте це допомогло мало, мусила їхати в травмпункт. Там діагностували забій куприка. Тепер другий тиждень я вибита з колії. Замість тренінгу у Києві, куди збиралась їхати цими днями, мушу сидіти вдома».
За словами лікаря ортопеда-травматолога КЗ «Луцька міська клінічна лікарня» Леоніда Шеремети, традиційно у холодну пору року під час погіршення погодніх умов кількість звернень громадян до лікарів-травматологів зростає.
Не став винятком і цей рік.
«Приміром, 12 листопада в травмпункт звернулось 35 людей, а днем пізніше, коли Луцьк засипало снігом, постраждалих було 45, в тому числі з вуличними переломами – 9, - зауважує Леонід Шеремета. -14 листопада травмованих було 45 осіб, з вуличними переломами - 13. 15 числа до нас звернулось вже 64 людей, з їх числа з переломами виявилось 21. 16 – 41 особа (13 переломів), 17 – 40 людей (6 переломів)».
Загальна кількість лучан з переломами за 5 днів негоди - 62. Доплюсуймо сюди ще травмованих, в яких діагностували забої та розтяги – вийде доволі переконливе число перших жертв зими.
Зимова негода додала роботи і правоохоронцям. За словами прес-секретаря Управління Патрульної поліції у Луцьку Ольги Бузулук, у період з 14 до 20 листопада у Луцьку відбулося 34 ДТП, з яких 6 – з потерпілими.
«Водії у нас виявляються не готовими до різкої зміни погодніх умов, -вважає інспектор відділу моніторингу та аналітичного забезпечення Управління патрульної поліції у Луцьку Олександр Мартинюк. –Як тільки снігопад чи ожеледиця - відмічаємо зростання кількості ДТП по 12-14 за зміну. Чимала кількість з них стається через те, що власники автотранспортних засобів вчасно не міняють шини на зимові. Окрім того, через опади на дорогах буває погана видимість і водії на завжди можуть вчасно зреагувати, приміром, на пішохода, що перебігає дорогу у невстановленому місці».
Найближчим часом синоптики знову передають погіршення погодніх умов. Тому лікарі нагадують, що увага і обережність є основними засобами для профілактики травматизму. Бо, як показує практика, порятунок потопаючих - таки, у першу чергу, справа самих потопаючих.
Текст: Вікторія ГРИЩУК