У Луцьку особливі діти показували свої таланти

Усі різні, але усі рівні і кожен має свій, особливий талант… Саме таку істину намагалися довести дітки з особливими потребами під час другого фестивалю талановитих дітей «Особлива дитина – особливий талант» 4 грудня у Палаці культури міста Луцька.

Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

Розпочали вечір словами ведучих фестивалю, серед яких – особливі діти. Вони, до слова, розповіли, що кожна п’ятдесята дитина в Україні має інвалідність. А дослідження ЮНІСЕФ засвідчили, що лише 13% українців готові сприймати дітей з інвалідністю як друзів та дозволять їм бути у компанії своїх дітей!

На переконання ведучих, через таке несприйняття та соціальну відчуженість малеча страждає навіть більше, ніж через відсутність пандусів. Тож, аби вкотре довести, що особливі діти – повноцінні члени суспільства й кожен з них унікальний, діти із синдромом Дауна та артисти декламували вірші, співали, танцювали, віртуозно грали на музичних інструментах та показували вистави.

Зокрема, свої таланти продемонстрували вихованці Луцького та Крупівського навчально-реабілітаційних центрів, громадських організацій «Янголята» та «Повір у себе», ВГО «Батьків дітей із синдромом Дауна», а також особливі діти з Ковеля та Маневич.

«Янголята» об’єдналися у оркестр «Веселковий передзвін» та зіграли «Вальс-жарт» Шостаковича. Окрім того, дітки підготували театральний перформанс «Каструлька Анатоля», мета якого – донести до глядачів, що суспільство мусить змінити ставлення до особливих дітей, чим значно полегшить їхні душевні страждання.

Вихованці ГО «Повір у себе» розіграли на сцені казку «Ріпка», а після цього у знак єднання із залом, як прототипом суспільства, роздавали глядачам символічний пиріг.

З-поміж інших виступів, зворушив присутніх виступ особливої піаністки Анни Федчишиної з Ковеля. До слова, під час фестивалю нагородили переможців конкурсу «Усі різні – усі рівні». Нагороди отримали найкращі учасники у трьох номінаціях: письмовий твір, малюнок, мультимедійна розробка. Найактивнішими ж виявилися у конкурсі учні школи №10.

Фестиваль, ініціатива якого належить волонтеру молодіжного відділу Волинської єпархії, відбулася за благословіння єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла та за допомогою Місії допомоги дітям відділу Волинскої єпархії. Тож щирість, безпосередність та унікальність особливих діток на дві години створили неймовірну атмосферу у залі Палацу культури. І, мабуть, жоден із глядачів тепер ніколи не зможе назвати можливості особливих дітей обмеженими, адже вони – безмежні.