У Луцьку зустрічали Новий рік поезією, вином і театром

14 грудня в Луцьку започаткували нову поетичну традицію – пити смачне вино і читати вірші українських класиків та сучасників у ресторанах, кав'ярнях та інших атмосферних закладах.

Перший захід відбувся у ресторані «Ліон». Не можна сказати, що ідея нова й незвична, та, погодьтеся, в Луцьку такого давно не було. 

Темою вечора обрали новорічно-ліричну тематику, адже як в Новий рік та без кохання? Ідейниця та організатор події Світлана Рижук наголосила, що цей захід, перш за все, покликаний популяризувати українську мову та літературу. 

«Ідея проекту з'явилася дуже давно. Я мріяла про подібні заходи, адже і сама люблю читати та декламувати твори. Перші літвечори ми організували в кафе "Принада" у Києві. У результаті отримали гарний затишний вечір. Так з'явився PrynadaUkrainianCafe. Це щось особливе, там немає шароварщини чи червоних жупанів, немає напускної України, а є сучасний прогресивний український заклад для тих, хто живе у сучасній Україні та бачить її величне майбутнє. Луцьк - моє рідне місто. І це - найперше місто, де б я хотіла систематично  організовувати літературні вечори. У планах - Львів, Ужгород, Чернівці, Івано-Франківськ, Чернігів, Краматорськ. Ідей щодо проекту є багато, охочих долучитись теж. Шукаємо наразі генерального партнера, щоб разом реалізувати задумане. Працюємо над форматом, удосконалюємось, підбираємо читців. Також надалі будемо запрошувати і зірок-письменників», - розповіла Світлана Рижук.


А зараз ми спробуємо вас переконати, що наступні заходи в рамках цього проекту таки відвідувати варто або ж брати у них участь у ролі читців:

Якщо ви прийдете на подію, то:

1) Зможете послухати найкращі вірші з української класики та сучасних авторів у виконанні відомих лучан. Таким чином відкриєте у цих людях зовсім не відому для вас сторону.

До прикладу, депутат Олександр Пиза зачитав вірш Степана Руданського, а також кілька жартівливих японських хоку. А директор модельного агенства «Grace Model House» Анна Тріль продекламувала вірш Сергія Жадана «Коли вона». Хто чув, як декламує Жадан, той знає, що виконати його поезії у власній манері – справа не з легких.

Упродовж вечора читали вірші й Василя Симоненка, Ліни Костенко, Юрія Іздрика, Лесі Українки. Власну поезію представили Олена Шторм та Василь Простопчук.

2) Переконати ваших діток, сестричок чи братиків розвиватися і вчити вірші напам’ять, адже виступи найменших учасників не могли не викликати захвату.  Зокрема, п’ятирічний Артур Стрихарчук так впевнено виконав вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну!», що після цього ваша дитина точно захоче й собі подібного тріумфу.

3) Насолодитися красою. В рамках вечора відбувся «літературний» показ мод. Моделі агентства «MZMmodels» водязі від бренду «Mano» та з книгами в руках створили картину краси й культури.

4) Посмакувати смачним вином. Новий рік без кохання - як поезія без вина.  Тут і додати нічого.

5) Відкрити для себе щось нове. Наприклад, театр «Вперше». Режисер театру Наталія Максимчук та актори не просто читали вірші волинських авторів (!), але й супроводжували кожен виступ перформансом.

6) Послухати музику. Поезія – це добре, але поезія та музика – суміш вибухова. Музичний «подарунок» від організаторів – виступ учасника етнорок-гурту «Мотанка» Віктора Жалніна.

Якщо ви ще досі не зрозуміли, що хочете відвідати наступний захід, ввімкніть новорічну музичку, перегляньте ще раз фото, налаштуйтеся на особливу святкову ноту. Люди, до Нового року лишилося декілька днів. Віднайдіть місце й для поезії!

Гарних вихідних і яскравих подій бажає вам «Луцьк Творчий»!

Текст: Елла Яцута

Фото: Любомир Безручко

При передруці матеріалу є обов’язковим посилання  на «0332.ua. Сайт міста Луцька».