У Луцьку поклали квіти до пам'ятника Кобзарю (ФОТО)

Сьогодні, 22 травня, провели заходи з нагоди 156-ї річниці перепоховання Т.Г. Шевченка, - пише ІА "0332.ua".

Відтак, о 12:00 поблизу головного корпуса Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки зібралися представники влади, духовенства, учні, студенти та викладачі навчальних закладів міста Луцька. Варто відмітити, що серед представників влади на захід прийшов секретар Луцької міської ради, виконувач обов'язків міського голови Ігор Поліщук

"Сьогодні ми вшановуємо пам'ять видатного українського письменника Тараса Григоровича Шевченка - пророка українського народу. І сьогодні, окрім таких вшанувань, ми повинні жити так, щоб бути гідними нащадками таких предків, таких українців, як Шевченко. Ми повинні жити й працювати, аби не було соромно нам і, аби там, на небесах, Тарасу Григоровичу не було соромно за Україну, за нас, і за те, що відбувається у нас в місті", - резюмував Поліщук. 

На початку урочистого дійства священики храму Холмського чудотворного образа Богоматері відслужили панахиду, а опісля слово для виступу взяв настоятель цього Божого дому протоієрей Михайло Онищук.

"У нас є знання, побудовані на досвіді, крові і причому кров недавня, а кров  дуже свіжа і ще не застигла. Шевченкові слова можна сприймати як заримовані, але римування там мало, там правди багато. І читати треба не віршовані форми, а читати треба крик його серця. Чому так хотіли поховати його тут? Ці 14 метрів шляху від Успенського храму - це була найвеличніша хода, як ховали гетьманів, але ж це не гетьман", - почав свій виступ духівник.

"Сьогодні хочеться щоби кожен із нас мав за звичку, за правило завжди по-новому підходити до слів цієї великої людини. Аби кожен із нас брав їх на зміст щоденного життя, роздивлявся і бачив, що ворог не змінився, він просто замаскувався. Щоби вольною здалася сім'я, повинні змінитися не вороги наші, а повинні змінитися ми", - завершив протоієрей Михайло Онищук. 

Згодом усі присутні вшанували пам'ять Шевченка покладанням квітів до підніжжя пам'ятника, а опісля учасники аматорського театрального колективу „Ярмарок” села Новостав майстерно виконали літературну композицію "Заповіт".