Вчора, 10 липня, голова облдержадміністрації Борис Клімчук працював у відрядженні у Люблінському воєводстві Республіки Польща.
У рамках робочої поїздки Борис Клімчук провів офіційні зустрічі з Люблінським воєводою Іолантою Шолно-Когуц, віце-маршалком Люблінського воєводства Кшиштофом Грабчуком, Генеральним Консулом України в Любліні Владиславом Каневським, архієпископом Люблінським Польської православної церкви Авелем та керівником однієї з українських громад цього воєводства Григорієм Купріяновичем, - інформує сайт Волинської ОДА.
Під час спілкування з Люблінським воєводою обговорено результати проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу в Україні та Польщі. Наголошено, що обидві держави продемонстрували всьому світові здатність успішно вирішувати найважливіші завдання міжнародного рівня. Багато в чому цьому сприяла системна та результативна робота органів виконавчої влади в прикордонних регіонах.
Голова облдержадміністрації переконаний, що потрібно й надалі докладати якнайбільше зусиль для розбудови обох держав. Борис Клімчук нагадав, що за допомогою центральних органів влади України вдалося провести реконструкцію автодороги «Ягодин – Ковель – Київ», тому доцільним та логічним було б продовжувати спорудження сучасних автошляхів із Любліна до Дорогуська. Іоланта Шолно-Когуц погодилася, що дорожню інфраструктуру треба розвивати поетапно та системно.
Окрім того губернатор розповів про необхідність подальшого сприяння розвитку взаємовигідних економічних стосунків, для чого поза рамками традиційного Польсько-Українського економічного форуму варто провести робочу зустріч бізнесменів Волині та Люблінщини.
Крім цього, у розмові з віце-маршалком Люблінського воєводства Кшиштофом Грабчуком голова облдержадміністрації наголосив на результативності співпраці в різних сферах між органами місцевого самоврядування Волині та Люблінщини. Особливу увагу Борис Клімчук приділив ухваленню спільних проектів, поданих на фінансування в ЄС за програмою міжнародного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». Йдеться, насамперед, про 11 проектів, уже погоджених експертами та поданих на розгляд у Моніторинговий комітет, а також – про спільну ініціативу модернізації системи каналізування та водопостачання в селищі міського типу Шацьк та гміні Ханна.
У свою чергу, Кшиштоф Грабчук зауважив, що «реалізація спільних проектів коштом Євросоюзу продемонструє громадянам обох країн не лише здатність розбудовувати інфраструктуру прикордонних територій, але й зробить існуючі кордони гнучкішими».