Волинські ОТГ виробляють стратегію управління громадами

Про те, як забезпечити зростання власних ресурсів та ефективно управляти громадою, аби не втратити ресурси , представники волинських ОТГ дізналися під час семінару «Особливості формування та виконання місцевих бюджетів. Формування фінансово спроможних громад».

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

На семінар прибуло близько сорока фінансистів та бухгалтерів на чолі із головами волинських об’єднаних територіальних громад.

Координатор з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (Програма « U-LEAD з Європою»)Яніна Казюк розповіла, що децентралізація покликана подолати нерівномірність та розпорошеність місцевих бюджетів в Україні та зупинити виїзд населення з території. Також реформа місцевого самоврядування дозволить створити потужні громади.

За її словами, нині в Україні створено 366 ОТГ, 201 громада восени піде на вибори, у наступному році очікується зростання кількості об’єднаних територіальних громад до 600-650.

«Під час зростання власних ресурсів у кілька разів потрібно ефективно управляти ними, аби не втратити ресурс », - зазначила Яніна Козюк.

Нині існує тенденція до зростання кількості громад, тому, на думку експерта фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Світлани Демиденко (Програма « U-LEAD з Європою»), потрібно добре володіти особливостями формування та виконання місцевих бюджетів.

Під час обговорення проблемних питань, які виникли у процесі формування місцевих бюдежтів ОТГ Волинської області, спікер наголосила на критичному ставленні до витрат, які подаються представниками галузей у громадах.

«Децентралізація - це передача повноважень , ресурсів та відповідальності», - наприкінці зустрічі ще раз підкреслили експерти.