Юридичне роз'яснення поширених міфів про зміни в трудовому кодексі від Mind.ua
Проект ТК розширює перелік гарантій, пов'язаних з народженням дітей, покладаючи на роботодавця обов'язок, наприклад, увільнити вагітну жінку від виконання роботи на період проходження медичних обстежень (із збереженням зарплати!), або надати чоловіку додаткову оплачувану відпустку в зв’язку з народженням дитини (14 календарних днів).
Повна заборона відправляти у відрядження та залучати до роботи у нічний час, до надурочних робіт, роботи у вихідні та святкові дні жінок з дітьми буде замінена на можливість подібних дій (якщо інше не передбачено трудовим або колективним договором), але виключно за наявності письмового дозволу жінки. Для вагітних жінок всі заборони збережено.
Збережена заборона встановлювати випробування таким категоріям жінок, що, до речі, було розкритиковане МОП, яка зазначила, що «на практиці це також може посилити небажання роботодавців наймати працівників з цими характеристиками».
У Міжнародій орзанізації праці є зауваження і до заборони залучення жінок до важких робіт та робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці, які було збережено з радянських часів.