Селяни та атовці 3 роки не можуть відсудити землю у держпідприємства (ВІДЕО)

Понад двадцять атовців завітали до обласної прокуратури, аби з’ясувати позицію правоохоронних органів у земельній справі держпідприємства «Перемога», що розташоване у селі Баківці, Луцького району.

Прокуратуру вважають упередженою, бо та категорично не підтримує їхню позицію, - йдеться у сюжеті 12 каналу.

Говорять атовці про понад тисячу 400 гектарів землі за 20 кілометрів від Луцька. Ділянку у 1994 році передали у власність радгоспу "Перемога". Держпідприємство там господарює і нині. І поки воно є власником, інші люди не можуть отримати передбачений законом наділ.

Немає ділянок не лише для Атовців, але й для трьохсот з лишком селян. От місцеві і почали шукати різні шляхи. За старими документами дослідили наступне: землю держпідприємсву "Перемога" нібито передали у незаконний спосіб. Підтверджує інформацію і сільська голова. Мовляв, дійсно, були порушення. Заручившись підтримкою сільської ради, одна із місцевих мешканок вирішила землю таки відвоювати. А шлях єдиний: через суд визнати, що акти, якими земля передавалась підприємству, - недійсні.

На позитивне рішення суду тепер сподіваються і атовці. Кажуть, якщо справу виграє 70-тирічна позивачка, то є шанси, що невелику частину цією землі роздадуть атовцям. Але судові засідання тривають уже третій рік, справу розглядають по другому колу, а рішення досі немає. Керівництво держпідприємства переконує, що вони отримали ділянки у Луцькому районі - законно.

Журналістам його очільник - Олег Яворський не дуже радий, каже, краще приїхати у якийсь інший день на розмову, але додає, що переконаний - феміда буде на стороні підприємство "Перемога".

Атовці ж прямо звинувачують прокурорів у затягуванні справи. Спочатку довго розмовляли з керівником одного із відділів прокуратури, далі вже з заступником головного прокурора. Відвідувачів така вимога здивувала, адже за три роки прокуратура мала б визначитися. Та проте дві заяви склали - щодо перевірки, на їхню думку, фактів фальсифікації державних актів, та щодо припинення представництва прокуратури у суді.

Домовились, що через два тижні атовці знову зустрінуться з головним прокурором області в приміщенні прокуратури - і він розповість, що вдалося з'ясувати його спеціалістам.

Нагадаємо, ми повідомляли, що учасники АТО обурюються рішенням Луцькради виділити у 2018 році на купівлю житла 4 мільйона гривень замість обіцяних 11. З 12 тисяч учасників антитерорестичної операції, близько трьом тисячам все-таки виділили земельні ділянки.