Знак підтримки військовополонених та зниклих безвісти «Прапор надії» встановили у Луцьку

На будівлі Луцької міської ради вивісили «Прапор Надії». Біло-чорний стяг символізує біль і надію тих, хто чекає рідних зниклих безвісти та полонених.

Про це повідомляє Луцька міська рада.

Стяг розмістили на прохання рідних військовополонених та зниклих безвісти військовослужбовців, щоб нагадати суспільству й міжнародній спільноті про тих, хто чекає своїх на повернення додому, та підтримати родини полонених і зниклих безвісти.

Сім’ї військових 141 ОМБр просять ОВА допомогти у пошуку зниклих бійців

Що таке «Прапор Надії»

Він складається з двох горизонтальних смуг: білої зверху і чорної знизу. Чорний колір цього прапора символізує полон, страждання та смерть в полоні, тоді як білий уособлює незламну надію на визволення та свободу. Цей контраст передає стан очікування: між світлом і темрявою, між життям і невизначеністю.

Розміщення таких символів на державних установах та ключових громадських місцях ініціював командир 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський «Волина», який сам пройшов полон. У 2024 році він описав цю ідею в петиції до Президента України, яка набрала 25 тисяч підписів менш ніж за чотири дні.

За словами військового, це має бути постійним інформаційним нагадуванням про полонених як всередині країни, так і на міжнародному рівні, допоможе мобілізувати сили для звільнення героїв України.

До слова, перший такий прапор урочисто підняли в травні 2025 року в Запоріжжі біля хабу «Ветеран ПРО».

Також він замайорів над сотнею вокзалів «Укрзалізниці».

«Урочисте зняття чорно-білого прапора — цей день стане не просто днем радості за звільнених, а символом перемоги, коли кожен герой повернеться додому. Урочисте зняття прапора ознаменує завершення тривалої боротьби за звільнення кожного полоненого», — зазначив Волиньский у петиції.

Новини компаній
13:00, 10 липня