• Головна
  • Волинські письменники дописалися до премій
17:22, 14 грудня 2011 р.

Волинські письменники дописалися до премій

На Волині визначили переможців конкурсу «Світ волинської книги-2011». Із 36 авторів відібрали 24 найкращих.

Про це йшлося 14 грудня під час урочистостей із нагоди відзначення лауреатів другого етапу конкурсу «Світ волинської книги-2011».

У вітальному слові заступник волинського губернатора Олександр Курилюк зауважив: «Наступного року буде прийнята нова програма підтримки волинської книги. Ми обов’язково допомагатимемо друкувати та поширювати їх в бібліотеках регіону».

Зі слів Курилюка, водночас виділятимуть кошти для придбання книг волинських авторів, які друкуються за межами області. Окрема увага приділятиметься творам для дітей. Мовляв, наймолодші читачі потребують найкращих книг.

Також він розповів, що цього року в конкурсі «Світ волинської книги» взяли участь автори 36-ти книг. Найкращих визначали у 8 номінаціях: «Проза», «Драматургія: радіоп’єси», «Поезія», «Поезія: молодий автор», «Наукова та науково-публіцистична література», «Історико-краєзнавча література», «Історико-краєзнавча література: добра ініціатива» та «література для дітей: найкращий подарунок для дитини».

За рішенням журі, до складу якого увійшли письменники, видавці, науковці, переможцями конкурсу стали наступні автори.

«Проза»: Іван Корсак за книги «Корона Юрія II» та «Завойовник Європи»; Ніна Горик, Василь Гей, Надія Гуменюк за упорядкування збірника «Стежками «Лісової пісні»; Андрій Бондарчук за громадсько-політичне видання «Обірване коріння нації».

«Драматургія: радіоп’єси»: Надія Гуменюк, Володимир Лис за збірник радіоп'єс «Охоронець для янгола. Полювання на брата».

«Поезія»: Петро Коробчук за книгу «Боса флейта»; Галина Яструбецька за книгу «Поліський пілігрим».

«Поезія: молодий автор»: Олена Харитонюк за книгу «На стерні сонячних променів»; Діана Нагірна за книгу «Проксима Ценгавра»; Сергій Лис за книгу «Ясминовий місяць».

«Наукова і науково-публіцистична література»: Василь Слапчук за збірник есеїв, статей та інтерв'ю «Між шляхом воїна і Дао»; Сергій Романов за упорядкування вибраних творів Лесі Українки «Волинський скарб»; Сергій Федонюк за навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів «Європейська інтеграція».

«Історико-краєзнавча література»: Петро Троневич за історико-краєзнавчий нарис «Великий князь Любарт і його сучасники», Валентина Штинько, Є. Ковальчук за книгу «Волинь: храми і люди»; Віктор Лазарук за книгу «Сині очі Волині».

«Історико-краєзнавча література: добра ініціатива»: Микола Денисюк, Тодось Філюк за книгу «За болотом Луховим...»

«Література для дітей: найкращий подарунок для дитини»: Надія Гуменюк за книгу «Літо з амазонками»; Анатолій Махонюк за книгу «Казка про джмелика-мандрівника»; Ярослав Найда за нотний збірник «Етюди для баяна»; Іван Чернецький за книгу «Якого кольору вітер?».

Усіх лауреатів нагородили грошовими преміями та дипломами облдержадміністрації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...