• Головна
  • Луцькі медики знають, як лікувати рак
13:32, 15 грудня 2011 р.

Луцькі медики знають, як лікувати рак

Начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Федір Кошель стверджує: якщо діагностувати рак на ранній стадії – його можна вилікувати, проте для цього треба апаратура та висока відповідальність пацієнтів. Про це він розповів 15 грудня під час засідання виконавчого комітету Луцької міської ради.

Головних медик міста доповів про хід виконання міської цільової Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2008-2016 роки. Він зупинився й на проблемних моментах, зокрема, Кошель пояснив, що в лікарнях і поліклініках недостатньо апаратури, адже відсутнє фінансування. Він зауважив, що це – погано, адже дуже складно діагностувати рак без необхідної техніки, а раннє виявлення хвороби – це можливість її виліковування. До того ж, багато техніки – застаріло.

Проте це не єдина проблема. Начальник управління охорони здоров’я зауважив, що люди не хочуть йти на профогляди і обстеження, а тому, дуже часто, рак виявляють тоді, коли лікувати його дуже складно, а подекуди й неможливо. Кошель повідомив, що раніше управління навіть біг-борди вішали, закликаючи лучан прийти у лікарню, адже на ранніх стадіях рак – виліковний.

Головний лікар Волинського обласного онкодиспансеру Орест Андрусенко підтвердив слова посадовця. Проте він зауважив, що апаратуру можна купувати не лише за бюджетні кошти. Медик запропонував членам виконкому та депутатам поспілкуватися «за кавою» та придбати по апарату в кожну поліклініку, адже коштують вони не так багато. Окрім того, він зауважив: якщо не зробити півкілометра дороги, а закупити необхідне обладнання – теж дасть свій результат.

Розповів Андрусенко й про те, що лучани бояться йти на обстеження, а коли навіть отримують діагноз, то півроку катаються по всій Україні, відвідуючи знахарів, масажистів, замість лікування. Медик зауважив, що, можливо, було б доцільно робити певні «пільги» - частково фінансувати лікування цих хворих, може тоді, це стимулюватиме їх йти у медичні заклади.

Перший заступник Луцького міського голови Святослав Крачук зауважив, що сума, яку зараз просять – не дуже велика, а саме 250 тисяч гривень, тому він сподівається, що їх можна буде передбачити у бюджеті на 2012 рік, аби не помирали люди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...