• Головна
  • На Волині Замок Радзивіллів і далі занепадатиме
15:03, 18 грудня 2011 р.

На Волині Замок Радзивіллів і далі занепадатиме

За гроші з держбюджету наступного року на Волині запланували відреставрувати три об’єкти культурної спадщини: художню галерею в Луцькому замку, будинок Ігоря Стравінського в Устилузі та Дмитрівську церкву в селі Гішин на Ковельщині.

Про це під час річної підсумкової прес-конференції 16 грудня розповів голова ОДА Борис Клімчук.
Із його слів, пропозиції до Міністерств культури і фінансів щодо включення цих об’єктів до переліку тих, які підлягають відновленню, та визначення обсягів фінансування волинські чиновники вже подали.
«Я сказав ті об’єкти, які я бачу і розумію. З Кулиняком (міністр культури і туризму України – авт..) я домовився, з міністром фінансів домовився, там сума не така страшна і велика. Ну на культуру те, що залишається, виділяється. На жаль, я не можу в ці об’єкти ввійти обласним бюджетом тому, що це - об’єкти загальнодержавного значення. І тільки державний бюджет має їх фінансувати - такий порядок», - констатував губернатор.
На запитання журналістів про те, чи заплановано розпочати реставрацію Олицького замку Радзивіллів, Клімчук сказав, що ні. Свою відповідь він аргументував тим, що поки що немає навіть проекту, згідно з яким повинне відбуватися відновлення пам’ятки. Цією справою, зі слів голови ОДА, варто зайнятися фахівцям наступного року.
«Це має бути серйозний проект. Тому що це - пам’ятка. Це навіть не Мілецький монастир, по якому я в 1997 -98 роках приймав страшенно важкі для мене рішення. Там був найліпший на Волині будинок для престарілих… з одної сторони, а з іншої сторони - монастир. Це були страшні рішення для мене, ну я їх мусив приймати, і я їх приймав. Це треба було пережити, пройти», - додав Клімчук.
Зауважимо, що в Олицькому замку розташована обласна психіатрична лікарня №2, яку, за умови реставрації пам’ятки, доведеться кудись перенести.
Щодо інших пам’яток, які потребують відновлення, то дві з них – храми у Любешові й Маневичах Клімчук – розпорядився передати римсько-католицькій громаді. Каже, ніби ординарій Луцької дієцезії єпископ Маркіян Трофим’як запевнив, що будуть певні гроші і почнеться реставрація цих споруд.

На Волині Замок Радзивіллів і далі занепадатиме, фото-1
На Волині Замок Радзивіллів і далі занепадатиме, фото-2
На Волині Замок Радзивіллів і далі занепадатиме, фото-3
На Волині Замок Радзивіллів і далі занепадатиме, фото-4
На Волині Замок Радзивіллів і далі занепадатиме, фото-5
На Волині Замок Радзивіллів і далі занепадатиме, фото-6
На Волині Замок Радзивіллів і далі занепадатиме, фото-7
На Волині Замок Радзивіллів і далі занепадатиме, фото-8
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...