• Головна
  • У Старовижівському районі думають як ефективно адаптувати сільські клуби до вимог сьогодення
14:23, 19 грудня 2011 р.

У Старовижівському районі думають як ефективно адаптувати сільські клуби до вимог сьогодення


До участі у експертному обговоренні долучилися представники Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив, органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, директори сільських будинків культури ат голови сільських рад Старовижівського району, НДО, ЗМІ.

Соціальний центр громадської активності у с. Стара Гута почав діяти у вересні 2011 року, та, незважаючи на незначний час роботи, вже сьогодні можна пересвідчитись у ефективності такого виду трансформації сільського клубу. Тут локально на постійній основі надаються соціальні, правові та інші види консультацій, які вважають актуальними місцеві мешканці; діють гуртки, секції, розкриваються широкі можливості проведення вільного часу для усіх вікових груп.

Приклад Старогутівського соціального центру громадської активності різносторонньо розглядався на круглому столі та обговорювались можливості щодо застосування подібного досвіду на базі інших сільських будинків культури. Зокрема, йшлося про розвиток потенціалу будинків культури в Старовижівськогму районі та пристосування їх до умов сучасності й актуальних потреб громади.

Час проведення круглого столу обрали не випадково, адже саме в даний період відбувається планування заходів у будинках культури на наступний рік. Тому одним із пунктів програми заходу стало обговорення реальних можливостей, які дозволяють так організувати роботу у клубах, щоб вони могли бути хоча б частково самоокупними. Ні для кого не секрет, що фінансування будинків культури незначне, а основна аудиторія, на яку орієнтують свою роботу ці заклади, – молодь – одна з найбільш неплатоспроможних категорій населення, тож будинкам культури конче необхідно розробити таку стратегію діяльності, яка б викликала інтерес у місцевої громади та забезпечувала власне закладам культури елементарні фінансові ресурси.

На основі експертних обговорень, що відбулися в рамках круглого столу, будуть вироблені новітні підходи до організації ефективної роботи сільських культурних закладів, залучення до них різних вікових категорій сільської громади та вироблена спільна позиція щодо їх впровадження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...