10:15, 22 грудня 2011 р.
Учителі луцьких шкіл відмовляються працювати з дітьми-аутистами?
Сьогодні батькам майже неможливо влаштувати в школу дитину з діагнозом аутизм. Вчителі не бажають приділяти більше уваги «особливим» учням і радять батькам віддавати дітей-аутистів до спеціалізованих закладів. Про це йшлося 21 грудня під час «Живої бібліотеки» на тему: «Проблеми дітей з аутизмом в Україні».
Заступник директора Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Максим’як провела опитування серед присутніх(а це були студенти Луцького педагогічного коледжу) і виявила, що тільки 40% аудиторії чули про таку проблему, як аутизм.
Голова ВОГО «Янголята» Інна Гачукова розповіла присутнім про те, що у Луцьку на обліку у лікарів стоять 55 дітей-аутистів. За її словами, це неповна картина, бо більшість батьків не ставлять своїх діток на облік, аби віддати їх у звичайні школи. Також Інна Гачукова поділилася власним досвідом виховання дитини з діагнозом аутизм, адже у чотирирічному віці хворобу виявили і у її доньки Світлани. «Існує думка, що ці діти живуть у своєму світі. Це не так. Вони просто по-своєму сприймають світ», - зазначила Голова ВОГО «Янголята» .
Розповіла Інна Гачукова і про те, що її донька змінила чотири садочки, аж поки не потрапила до Волинського обласного центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Саме там впроваджуються нові методики навчання і адаптації діток-аутистів. Зокрема, маленьку світланку лікували за методикою холдінг-терапії(терапія обіймами). Як зауважила Інна Гачукова, школа – це жах для «особливих» дітей. Розповідаючи свою історію, вона згадувала, як намагалася влаштувати доньку до школи. «Вчителі кажуть: «Як я буду з нею займатися? Я не вмію!» То чого ж ти там сидиш!?», - обурю валася Інна Гачукова і зазначила, що в Україна, на жаль, не розроблено освітніх програм для дітей з особливими потребами.
Заступник голови ВОГО «Янголята» і мама аутиста Любов Шихатарова розповіла про особливості поведінки таких діток. За її словами, у маленьких аутистів загострені сенсорні відчуття. Також ці діти не люблять увагу, а їхні рухи стереотипічні. Часто вони мають затримку у мовленні або навпаки – дуже рано починають розмовляти складними фразами. «В них або все або нічого», - зазначила Любов Шихатарова і порадила батькам вже після перших підозрілих симптомів звертатися до лікаря. На жаль, аутизм – хвороба на все життя, але, як зауважила заступник голови ВОГО «Янголята», своєчасне виявлення хвороби допоможе не втратити час і максимально адаптувати дитину до соціуму.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...