• Головна
  • У Луцьку «Янголятам» і дітям-аутистами немає місця
21:17, 24 грудня 2011 р.

У Луцьку «Янголятам» і дітям-аутистами немає місця

Інтерактивний захід організував Луцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Волинським прес-клубом у рамках ІІІ-тьої «Школи громадського активіста: волонтерська платформа» та «Школи волонтерів» за підтримки Луцького педагогічного коледжу.

Наприкінці 1987-го, аутизм діагностували у однієї дитини на 10 тисяч, на сьогодні дитинка-аутист народжується на кожні 150 малюків. Причини захворювання досі невідомі. У Луцьку дітей із таким діагнозом 55.
Нещодавно у Луцьку почала працювати громадська організація «Янголята», яку створили батьки, щоб допомоги діткам з аутизмом. Зараз «Янголята» у пошуках офісного приміщення. Аутисти відчувають дискомфорт через присутність великої кількості людей у маленькому приміщенні, тому для занять із п’ятьма-шістьма дітьми потрібне не менше 40 квадратних метрів. Для повноцінної реабілітації аутистові необхідні щоденні корекційні заняття з дефектологом, психологом, логопедом, а також групові заняття для розвитку комунікативних навичок.
За статистикою, нині 70% дітей із аутизмом, із якими проводилась активна корекційна робота з віку 2,5-3 років можуть ходити до звичайної школи.
Заступник голови ВОГО «Янголята» Любов Шихатарова каже, що перші ознаки класичного аутизму – це затримка мовного розвитку або ж розмова цитатами, наприклад, почутими по телевізору, стереотипія, тобто повторювані рухи, не вміння виражати емоції. Контакт із іншою людиною, якщо і встановлюється, то він формальний, оскільки мотиви вчинків, поведінка інших людей, їхні емоції та переживання, дитині з аутизмом не зрозумілі.
Директор «Янголят» Інна Гачукова каже, що проблеми з її донькою розпочалися після щеплення, коли маленькій було два роки. У дитини тоді порушилася мова, комунікація, вона не знала страху. Інні порадили спробувати використати холдинг-терапію (від англ. «hold» – тримати) – спеціальну психотерапевтичну техніку. Інна Гачукова каже, що вже перше заняття з холдинг-терапії дало свої позитивні результати. Зараз її дев’ятирічна донька навчається у навчально-реабілітаційному центрі.
Керівники «Янголят» наголошують, що чим раніше виявлені ознаки аутизму – тим більше шансів допомогти дитині. І вони готові допомогти діткам та надати психологічну підтримку їхнім батькам. Контакти «Янголят» можна отримати у Луцькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за телефоном: 29-05-48.

Довідка:

Аути́зм (грец. autos – «сам»; аутизм – «занурення в себе») – глибинний розлад, що поширюється на усю психічну структуру людини: чуттєву, емоційну, пізнавальну сфери, моторику, увагу, пам’ять, мовлення та мислення. Хворий типово уникає спілкування: усяке порушення повсякденного розпорядку є для нього трагедією.
Першу в Україні реабілітаційну школу-садок для дітей із особливостями розвитку «Дитина з майбутнім» відкрили в Києві тільки рік тому за сприяння МГО «Фонд допомоги дітям із синдромом аутизму». Однак, місячний курс реабілітації дитини у цьому садочку обходиться батькам у кілька тисяч гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...