14:39, 21 листопада 2015 р.

Вільний простір «Третє місце»

Нещодавно Фундація розвитку громад започаткувала благодійний вільний простір «Третє місце» у форматі being place.

Being place - це досить незвичайний формат закладу з оплатою за час перебування. Найчастіше в цьому форматі працюють так звані «некафе», а також окремі кафе та ресторани. Подібні комерційні моделі для України  - новинка, проте за кордоном вони досить поширені.

Наприклад, у віденському кафе “Der Wiener Deewan” гість може замовити скільки завгодно страв із меню і заплатити за них на свій розсуд, скільки вважає за потрібне.

У лондонському кафе із погодинною оплатою “Sew Over It” можна навчитись шити. Відвідувачкам пропонують чай, каву і тістечка в необмеженій кількості, а також швейну машинку і консультанта з крою та шиття.

Інноваційність моделі Вільного Простору «Третє місце» від Фундації розвитку громад полягає в соціальній меті та спрямованості не на комерцію, а на благодійність і залучення відвідувачів, для яких у форматі ресторану чи кафе не зовсім зручно й вони прагнуть розвитку, або шукають  однодумців в рамках того чи іншого заходу.

Концепція кафе з погодинною оплатою історично виросла з ідеї закладів, які працюють за схемою "плати, скільки зможеш" (free donations).

Їхньою родоначальницею вважається Деніз Серре, яка в 2003 році відкрила в Солк-Лейк-Сіті кафе під назвою «One World Café». Згодом ідея стала популярною і її почали копіювати. Формат Вільного Простору "Третє місце" відрізняється від вищезгаданих своєю ціллю - проект є соціально-підприємницьким проектом громадської організації, яка всі кошти від "реалізованого часу" спрямовує на благодійність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кафе
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...