• Головна
  • У Луцьку замість посвідчень видають довідки
09:40, 8 грудня 2015 р.

У Луцьку замість посвідчень видають довідки

Бланків посвідчення для отримання статусу багатодітної сім’ї Луцьк не отримує уже понад два роки. Вирішенням, на думку влади, стало видання довідок замість посвідчень. Але при прид'явленні таких папірців у інших областях - усі дивуються і не надають пільг членам багатодітних сімей. Тому лучани обурюються. Для прикладу, Ольга Мегас, мати трьох дітей зіткнулася з проблемою: на станції попросили пред'явити посвідчення дл ятого, аби надати знижку на проїзд. Але побачивши довідку, працівники автостанції відмовили у надані пільги.
Жінка подавала усі документи на отримання пільгового посвідчення але, як виявилося, у Луцьку немає бланків вже два роки. Їх постачання має забезпечувати Міністерство соціальної політики. Бланки є документами суворої звітності і їх надають у Волинську обласну державну адміністрацію, яка відповідно до потреб здійснює розподіл на місця та у райони. Чиновники пояснюють, що писали відповідні листи про потребу забезпечення бланками до облдержадміністрації. Та, своєю чергою, до Міністерства. Попередньо їм пояснювали, що протягом певного часу не було проведено тендеру для виготовлення бланків. Тому структурні підрозділи Луцької міської ради приймають документи на встановлення статусу, формують вказані списки та видають заявникам лист про встановлення статусу багатодітної сім’ї. З цим листом заявник звертається до департаменту соціальної політики щодо нарахування пільг багатодітній сім’ї, а також до адміністрацій дошкільних та загальноосвітніх навчальних заходів.

Аби зняти напругу у зв’язку з вирішенням питання надання пільгового проїзду дітям з багатодітних сімей за відсутності бланків посвідчень, голова облдержадміністрації видав доручення про видання тимчасових довідок. Коли ж Міністерство почне працювати й таки надрукує бланки, у Луцькій міській раді їх видаватимуть багатодітним сім’ям відповідно до черговості подання ними заяв із 16 грудня 2013 року і до сьогодні. Втім коли цей час настане, нині під питаннями.Довідка:

Багатодітною сім’єю вважається така, в якій подружжя перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя. Або ж коли один батько чи одна мати виховує самостійно трьох дітей. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, до закінчення навчальних закладів, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років.

У відділі у справах сім’ї та молоді Луцької міської ради пояснюють: для того, щоб отримати статус багатодітної сім’ї, потрібно звернутися до департаменту «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку», що на вулиці Лесі Українки.
 
Статус багатодітної сім’ї протягом 2013-2015 років отримали 556 сімей (202 за 2013 рік, 314 за 2014 рік, 140 за 2015 рік). Розбіжність у кількості виданих посвідчень (254) та кількості сімей, що отримали статус багатодітних (202), викликана тим, що посвідчення видавали повторно (згуба, зміна анкетних даних, зміна місця реєстрації, продовження терміну дії), а також деякі сім’ї втрачали статус багатодітних.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#посвідчення #сім'я
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...