• Головна
  • У Луцьку офіцер-інвалід може залишитись без житла
08:00, 18 грудня 2015 р.

У Луцьку офіцер-інвалід може залишитись без житла

Валерій Тростенюк – офіцер Військово-повітряних сил, майор у відставці, учасник бойових дій, інвалід другої групи. Він єдиний мешканець казарми на території закинутого військового містечка № 51,що на вулиці Привокзальній в Луцьку

У черзі на житло він стоїть вже багато років, проте досі його не отримав. Днями до нього навідались представники виконавчої служби разом з міліцією. Як виявилось, суд виніс заочне рішення про виселення офіцера з житла, і при цьому навіть не запросив його на засідання, – повідомляють Волинські новини.

Зі слів Валерія Тростенюка, його спеціальність – доволі рідкісна. Він – спеціаліст з радіоелектронної боротьби. За роки служби змінив десятки гарнізонів.

«Нас при Союзі пхали у всі дірки, куди тільки було можна. Я побував майже у всіх локальних конфліктах за участю союзників СРСР по соцтабору»,– згадує офіцер.

У 1996 році його перевели служити до Луцька у 806-ий бомбардувальний авіаційний полк. У 2004 році полк розформували і Валерій звільнився у запас. Проте належного йому за вислугою житла, на відміну від інших звільнених офіцерів полку, з незрозумілих причин йому не надали, відтак чоловік продовжив жити в опустілій казармі закинутого містечка, яке слугувало базою полку.

Нинішні умови проживання Валерія просто вражають. Приміщення, яке використовували як казарму та гуртожиток для офіцерів, нині повністю занедбане. У ньому розбиті вікна, воно відрізане від електромережі, газу та водопостачання. Сусідами офіцера нині є лише безхатьки, які навідуються до закинутого містечка переночувати та поцупити чергову порцію металу. Сам Валерій – інвалід другої групи, переніс кілька важких операцій через чисельні бойові травми.

«В мене було 24 загальні наркози. Я можу йти по вулиці і просто знепритомніти», – каже він. Всі спроби колишнього військового приватизувати помешкання були марними. З наявних документів на це житло у нього є лише техпаспорт. А нині в гості до відставного офіцера навідалась виконавча служба разом із міліцією. Як виявилось, суд виніс заочне рішення про виселення офіцера просто неба. При цьому його самого навіть не запросили на засідання. Як виявилось, позов до суду на відставного майора подало Володимир-Волинське територіальне квартирно-експлуатаційне управління Збройних Сил України, на балансі якого зараз знаходиться військове містечко.

Зі слів заступника начальника Володимир-Волинського ТКЕУ ЗСУ Анатолія Опрі, наступного року на території військового містечка планують частково розгорнути відділ військової служби правопорядку, а решту приміщень відчужити і передати їх на баланс міста з подальшою забудовою і передачею новобудов військовослужбовцям. Проте чи отримає відставний майор авіації Валерій Тростенюк квартиру в цих новобудовах, наразі невідомо. Поки що, за рекомендацією юриста, Валерій звернувся до суду, щоб оскаржити заочне рішення про своє виселення.

Наразі рішення про його виселення відтермінували до 25-го січня 2016 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...