Із безробіттям у Луцьку бореться «Клуб активної молоді»

У Луцьку завершився проект Асоціації підтримки та розвитку ОСББ та ОСН «Працевлаштування молоді (в тому числі з уразливих категорій).

Дієві механізми в період кризи», який отримав підтримку в межах конкурсу «Підтримка громадських ініціатив з подолання кризи в м. Луцьку», що був оголошений Фондом місцевого розвитку за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Луцької міської ради. Протягом реалізації проекту впроваджувались інноваційні механізми боротьби з молодіжним безробіттям у Волинській області, – інформують активісти проекту.

Основною метою, що ставила перед собою його авторка було сприяння підвищенню рівня зайнятості молоді шляхом залучення тих сторін, які мають відповідні ресурси і можливості, щоб вирішити проблему молодіжного безробіття.

Як не дивно, більшість громадян не усвідомлює всієї глибини проблеми безробіття серед молоді. Здебільшого, люди розуміють, що проблема все-таки існує і у солідних масштабах, лише коли особисто з нею стикаються. Розкрити зсередини проблему незайнятості молоді – важливе завдання на шляху до попередження безробіття. Щоб донести до широкого загалу актуальність цього питання активно проводилась просвітницька кампанія. Окремим пунктом було визначено налагодження соціального партнерства та проведено круглий стіл на тему «Значення соціального партнерства на сучасному молодіжному ринку праці». До експертного обговорення за круглим столом долучились представники влади, НДО, ЗМІ. Разом вони виробили спільну позицію та механізми співпраці у вирішенні та попередженні проблеми безробіття серед молоді.

На постійній основі надавались інформаційні, консультаційні, методичні та інші види послуг з питань побудови успішної кар’єри та успішного працевлаштування старшокласникам, студентам, учням ПТУ, коледжів та шукачам роботи (в т.ч. молоді з уразливих груп (сиріт, молоді з функціональними обмеженнями). Проводились «Зустрічі з успіхом» за участі людей, що вже досягли позитивних результатів у професійній діяльності, під час яких запрошені учасники ділилися позитивним досвідом досягнення поставлених перед собою цілей та своїми здобутками у професії із молодими людьми. Як доповнення зустрічей було організовано майстер-класи із людьми, які у минулому були шукачами роботи у центрах зайнятості, а зараз успішно працевлаштувались та є професіоналами у своїй справі.

До реалізації проекту його автори також залучили Обласний молодіжний центр праці та Луцький міський центр зайнятості. З цими організаціями 12 січня 2012 року було підписано Меморандум про співпрацю. Поміж положень, що визначають напрями співпраці, сторони зобов’язались залучати державні органи, навчальні заклади, громадські об’єднання, роботодавців до вирішення проблеми молодіжного безробіття у Волинській області, сприяти організації стажування на підприємства, організаціях та установах Волинської області; стимулювати молодь до підприємницької діяльності. Наразі вже видно перші результати від спільної діяльності – при Луцькому міському центрі зайнятості створено Клуб активної молоді, що послужить як стартовий майданчик для знайомства, обміну досвідом, навчання та встановлення корисних зв’язків для амбітних молодих людей. Перше засідання Клубу відбулось 12 січня 2012 року. Під час заходу відбулась також зустріч шукачів роботи з резидентом Клубу активної молоді – генеральним директором ТЗОВ «Квадрат Зданевича», Михайлом Зданевичем. Він поділився секретами власного успіху й закликав молодь зайняти активну позицію, оскільки, за словами пана Михайла, тільки активні й наполегливі люди досягають професійних вершин.

«Клуб активної молоді» – чудова ідея для згуртування молодих людей, що прагнуть вдосконалюватись, навчатись новому, будувати майбутнє. Задум для його створення визрів Асоціації підтримки та розвитку ОСББ та ОСН і наша організація як партнер проекту із задоволенням зголосилась підтримати її ініціативу. Такого ще на Волині нема. Працюючи багато років з проблемою незайнятості серед молоді, я вже можу судити про ефективність того чи іншого способу її вирішення, тому, покладаючись на власний досвід, скажу, що Клуб активної молоді має усі шанси генерувати розвиток майбутньої плеяди політиків, бізнесменів, громадських діячів», – резюмував директор Обласного молодіжного центру праці Петро Лавринюк.

Асоціація підтримки та розвитку ОСББ та ОСН – організація молода, але вже встигла завоювати добру репутацію. Її працівники виробляють нові підходи до підвищення рівня зайнятості молоді.

Перець волинський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі