Співпраця ОСББ з міською владою приносить свої результати

На початку грудня минулого року Асоціація ОСББ «Лучани» за підтримки Асоціації підтримки та розвитку ОСББ та ОСН і Міжнародного фонду «Відродження» розпочала реалізацію проекту «Створення Програми підтримки ОСББ у м. Луцьку», який мав на меті проведення адвокасі-кампанії, спрямованої на відстоювання прав та інтересів ОСББ шляхом розробки та лобіювання прийняття Програми підтримки ОСББ у м. Луцьку.

Для розробки Програми, яка б відповідала актуальним вимогам, реалізатори проекту спочатку провели опитування серед голів об’єднань, щоб визначити їхнє бачення Програми та тих пунктів, які ця Програма повинна включати. На основі результатів анкетування та громадських обговорень робочою групою було розроблено основні положення Програми підтримки ОСББ. Було також створено тимчасову комісію з вивчення та покращення правового поля діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на чолі з заступником міського голови Ларисою Соколовською. До складу комісії також увійшли: Роман Бондарук, депутат Луцької міської ради, Наталія Юрченко, головний спеціаліст юридичного відділу Луцької міської ради, Любов Ковпак, начальник управління економіки, Надія Коленда, заступник директора департаменту житлово-комунального господарства, Андрій Осіпов, депутат Луцької міської ради, Сергій Сівак, депутат Луцької міської ради, Петро Лавринюк, Президент Волинського Інституту Підтримки та розвитку Громадських Ініціатив, Юлія Собатюк, Голова Правління Асоціації ОСББ «Лучани», Лілія Слупачик, Голова правління ОСББ «Росинка», Олександр Туров, Голова Правління ОСББ «Гарант», Ігор Александрук, заступник голови громадської організації «Захист прав».

До лобіювання Програми підтримки ОСББ у м. Луцьк залучили депутатський корпус. Як результат структурованої консолідації сил –27 грудня 2011 рокуПрограму сприяння діяльності ОСББ в місті Луцьку на 2012-14 роки було ухвалено на сесії Луцької міської ради. За словами директора департаменту житлово-комунального господарства міської ради Івана Кубіцького, на реалізацію програми владою планується виділити 9 млн. гривень, 2 мільйони – вже до кінця 2012 року. У 2013 та 2014 роках – ще по 3 та 4 мільйони гривень. Фінансування надходитиме з бюджету міста, а також за рахунок залучених коштів співвласників приміщень,  установ, організацій, приватних осіб.

Програмою передбачається фінансування капітального ремонту мереж холодного, гарячого водопостачання, капітального ремонту фасадів; капітального ремонту та модернізації ліфтів житлових будинків; встановлення засобів обліку води та теплової енергії; технічного переоснащення, покращення техніко-економічних показників житлових будинків, опалення і каналізації. Програма також включає заходи з самоорганізації та соціальної активізації громад, розроблення та впровадження громадських ініціатив для покращення якості життя мешканців міста Луцька. Одним із завдань Програми є також створення відділу сприяння ОСББ у складі департаменту ЖКГ Луцької міськради.

Загалом, представники влади пообіцяли всіляко допомагати об’єднанням у питаннях утримання у належному стані об’єктів житлового фонду міста. До слова, сьогодні у Луцьку нараховується 96 ОСББ, а із загальної кількості житлового фонду приватизовано 1млн.995тис.кв.м. загальної площі житла, тобто 41015 квартир. Загальний обсяг приватизованого та викупленого житла сягає 88%.

«Ще не так давно мало хто з голів ОСББ вірив у те, що влада піде нам назустріч та практично надаватиме допомогу у створенні та діяльності об’єднань. Сьогодні ми бачимо, що це реально. На основі позитивного досвіду, можу стверджувати, що адвокасі-кампанії – де дієвий механізм врегулювання проблемних питань. Так, за місяць часу ми добились того, що міською радою було затверджено Програму сприяння діяльності ОСББ в місті Луцьку. Домовитись з владою можна, але потрібно знати як це робити.

Хочу подякувати Асоціації Підтримки та розвитку ОСББ та ОСН, яка спільно з Міжнародним фондом «Відродження» проводила конкурс мікрогрантів підтримку адвокаційних громадських ініціатив у м.Луцьку. Організатори конкурсу не лише профінансували найкращі проекти, а й навчили правильно проводити адвокасі-кампанії, залучати потрібні ресурси, смикати за потрібні нитки та стукати у потрібні двері. Тому у тому, що Луцьк нарешті має Програму сприяння діяльності ОСББ, звісно, є як наша заслуга, так і Асоціації Підтримки та розвитку ОСББ та ОСН. Якщо ви хочете досягти результату – потрібно діяти, а не скаржитись,» - так говорить про проведену діяльність Юлія Собатюк, Голова Асоціації ОСББ «Лучани», що ініціювала впровадження Програми сприяння діяльності ОСББ в місті Луцьку на 2012-14 роки.

Правдивість цього твердження повною мірою демонструє плідна співпраця Луцької міської ради з місцевими ОСББ та, власне, прийняття Програми сприяння діяльності ОСББ в місті Луцьку на 2012-14 роки.

Нагадаємо, що проект «Створення програми підтримки ОСББ у м. Луцьку» отримав підтримку в межах конкурсу «Мікрогранти на підтримку адвокаційних громадських ініціатив у м.Луцьку», який проводила Асоціація підтримки та розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі