Землевпорядна служба області працює у напрямку програм економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство»

Начальник управління Держкомзему у Волинській області Василь Василенко розповів ВІПу про основні досягнення підрозділу за 2011 рік та окреслив основні напрямки роботи на поточний

«Основні напрямки в галузі регулювання земельних відносин визначали доручення Президента України Віктора Януковича, Уряду нашої держави та програм економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Відповідно, ці ж документи визначатимуть напрямки роботи й на цей рік»,– пояснив Василенко.

За словами головного земельника краю, пріоритетом у діяльності органів Держкомзему на 2011 рік було, у першу чергу, розмежування земель комунальної та державної власності. Відповідно до доручення Президента, завершити ці роботи планувалося до 1 липня 2011 року, але, на жаль, виконати завдання у ті терміни не вдалося.

Проте позитивом Василенко вважає те, що всі сільські, селищні, міські районні та обласна адміністрації прийняли рішення щодо проведення розмежування земель. Відповідно, 53 сільські, селищні і міські ради розпочали роботи й підписали договори на виконання робіт. На сьогодні вже 70 проектів на розмежування розроблені, погоджені і проходять затвердження. Якщо взяти відсоток земель, які підлягають розмежуванню, то на кінець минулого року розроблено проектів лише на 6%.

«Тут ще роботи на 2012 рік значне більше, ніж здійснено у 2011-му, тож, відповідно, є завдання завершити розпочате. Це дасть можливість територіальним громадам розпоряджатися землями як у межах населених пунктів, так і поза ними, тобто навколо сіл, селищ і міст. Відповідно, це й надходження у бюджети від продажу та сплати оренди за землю»,– уточнив начальник управління держкомзему в області.

Також,за словами чиновника, важливим завданням як на 2011-й, так і на 2012 роки було проведення нормативно-грошової оцінки земель. Тут ситуація набагато краща, аджеця робота розпочалася з 1998 року і на кінець 2011-го вдалося на 100% завершити її. «Це, насамперед, база для оподаткування, це доходи територіальних громад, за рахунок яких вони можуть функціонувати»,– пояснив Василенко.

Проте у зв’язку з тим, що нормативно-грошова оцінка земель активно проводилася двома хвилями, у 1999-2001-му та у 2010-2011 роках, то частина її втратила актуальність, адже чинність оцінки становить сім років. Відповідно, завдання на 2012 рік повністю завершити оновлення нормативно-грошової оцінки землі. «За два попередні роки ці роботи виконані на 67%, а тому я вважаю, що закінчити їх – реально», запевнив чиновник.

Також одним із важливіших завдань 2011-го був розвиток системи державного земельного кадастру. «Варто нагадати, що у 2012 році реєстрацію документів на землю почали здійснювати управління Держкомзему в районах і містах області. Багато зроблено для спрощення процедури реєстрації правовстановлюючих документів. На 2012 рік завдання завершити роботи зі створення автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру»,– повідомив Василенко. Окрім того, попри те, що відбувалася дуже суттєва зміна системи реєстрації документів на землю, 2011 рік став рекордним у тому плані, що таких документів було зареєстровано більш ніж 45 тисяч (порівняно з 37 тисячами у 2010 році).

Ще одним важливим завданнямбула видача державних актів замість сертифікатів на право на земельну частку (пай). За 2011-й таких документів, порівняно з попередніми роками, видали невелику кількість. Але це можна пояснити тим, що залишилося лише 10% громадян, яким це ще необхідно зробити. Частина волинян відмовляється міняти сертифікати на державні акти. Василенко пояснив: більшість людей із північних районів області, де землі неродючі чи взагалі заболочені, а пай іноді складається з багатьох ділянок, не бачать сенсу витрачати кошти на виготовлення державного акту, адже не користуються землею і не можуть здати її в оренду.

Однакроботу необхідно завершити до кінця 2012 року, щоб зі вступом в дію Закону України «Про ринок земель» усі власники ділянок були у рівних умовах. Саме через це зараз є доручення голови облдержадміністрації скласти перелік осіб, які ще не мають державних актів на землю, та провести аналіз, які причини цього. Разом із тим, як додав чиновник, немає нічого страшного, якщо волиняни не отримають державні акти, адже Земельний кодекс визначає, що термін дії сертифікату на землю – безстроковий.

Наступним важливим напрямком роботи,за словами Василенка, є контроль за виплатою орендарями орендної плати власникам землі. Завдяки проведеній роботі минулого року люди, які відділи землю в оренду, отримали більш ніж 60 мільйонів гривень. Зростання надходжень, порівняно з 2010 роком, становить 10%, а 97,5% орендарів повністю розрахувалися з землевласниками та не мають заборгованості.

Щодо збільшення надходжень громадян від здачі в оренду своїх ділянок, то з1 січня 2012 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів №1185, згідно з якою до відповідної методики нормативно-грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення внесені зміни, відповідно до яких у показниках нормативної оцінки гектара землі з урахуванням індексації застосовується коефіцієнт 1,756. «Тож громадяни, у яких у договорі оренди визначена відсоткова плата, повинні користуватись цим показником. Відповідно, орендна плата за землю збільшиться», – пояснив Василь Василенко.

Також щороку здійснюється індексація нормативної грошової оцінки. Відповідно, її коефіцієнт на 1 січня 2012 році становить 3,2. Але начальник Держкомзему в області уточнив, що у зв’язку з низьким рівнем інфляції у 2010-2011 році коефіцієнт становив 1 і такого рівня інфляції давно не було. Тож індексація за минулі два роки не проводилася.

За словами Василенка, минулоріч були активізовані роботи з продажу земельних ділянок та прав оренди земельних ділянок. За 2011 рік було продано 142 ділянки на суму 12,5 мільйона гривень та, окрім того, 92 права оренди земельних ділянок. На 2012 рік на 140 ділянок підготовлені необхідні документи, а тому поставлено завдання провести земельні торги. В перше за останні 3 роки надходження коштів від продажу земель до місцевих бюджетів у 2011 році зросли на 1,7 млн. грн.. від попередніх років.

«Якщо брати пріоритети діяльності на 2012 рік, то у нас додається два найважливішихвони визначені в законопроекті «Про ринок землі» та в дорученнях Президента) України , рішення ради регіонів. Першочергово це розробка схеми землеустрою та техніко-економічного обґрунтування використання земель адміністративно-територіальних одиниць. Без наявності цих схем буде заборонено здійснювати продаж земель та прав на оренду. Також необхідно провести інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів , тобто закінчити точні обміри земельних ділянок, розробити та затвердити технічну документацію та результати обмірів внести до електронної бази даних державного земельного кадастру. Окрім того, серед окресленого для реалізації – завершити створення електронної бази державного земельного кадастру усіх земель», підбив підсумки завдань на поточний рік начальник управління Держкомзему у Волинській області Василь Василенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
31 перегляд в грудні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Здоров'я
Волинська область потрапила до першої десятки українських регіонів, уражених кором. Про це інформують у повідомленні на сторінці Ковельської міськради у Facebook. Під час наради начальник управління освіти Віктор Бичковський наголосив на відповідальності працівників закладів не лише за організацію освітнього процесу, а й за збереження життя та здоров’я дітей.Запрошені фахівці поінформували про стрімке збільшення кількості хворих на ГРВІ та звернули особлив...
Освіта
Міністерство освіти розробило положення про спеціалізований заклад позашкільної освіти наукового профілю. Відповідний проект документа наразі винесений відомством для громадського обговорення, – пише Освіта.ua.  Документ, після його затвердження, визначить порядок організації діяльності спеціалізованих закладів позашкільної освіти. Планується, що заклади позашкільної освіти наукового профілю надаватимуть своїм вихованцям освіту наукового спрямування та зал...
Кримінал
У селі Піддубці, що поблизу Луцька на АЗС пограбували чоловіка. Про це інформує прес-служба прокуратура Волинської області. 31-річний та 39-річний зловмисники в балаклавах у приміщенні АЗС побили 21-річного чоловіка до втрати свідомості й заволоділи його мобільним телефоном, заподіявши потерпілому матеріальну шкоду на суму 5600 грн. Невдовзі за результатами проведення слідчих (розшукових) та процесуальних дій особи грабіжників встановили. Обом їм повідомил...
Політика
У Луцьку студенти вийшли на акцію протесту через невдоволення політикою міської ради щодо пільгового перевезення у громадському транспорті.  Протест розпочався у після обідню пору 10 грудня під стінами Волинського окружного адміністративного суду, - пише ВолиньPost.  Студенти вимагають впровадити пільгову вартість проїзду у громадському транспорті, зокрема хочуть платити 2,5 гривні за проїзд у маршрутці за наявності студентського квитка. У ГО «Студентська...
Суспільство
У КП «Луцькводоканал» попереджають, що боржники ризикують залишитися без води у період свят. Боржники отримають останнє попередження щодо необхідності проведення розрахунків і оплати, – пише Волинь24.  Якщо ж споживачі не дослухаються до попередження і не погасять заборгованості до 22 грудня, то окремі з них ризикують провести новорічні свята із обмеженими послугами водопостачання або водовідведення. КП «Луцькводоканал» залишає за собою право провести відк...
Суспільство
Для потреб Центру реабілітації учасників АТО, який знаходить у місті Луцьку, придбали автомобіль. Віднедавна у Центрі функціонує група швидкого реагування, — йдеться на офіційній сторінці Олександра Савченка у Facebook. Вона складається більше, ніж з двох десятків учасників бойових дій на Сході. За словами керівника Центру Олени Звєрєвої щодня троє з них чергують і готові прийти на допомогу атошнику, який, наприклад, захотів скоїти самогубство. Днями для п...
Культура
Опублікували список заходів, які відбуватимуться у Луцьку в період новорічно-різдвяних свят. Про це повідомили на сайті Луцької міської ради. У День святого Миколая, 19 грудня:- благодійна акція “Миколай пам’ятає про всіх” (поблизу пам’ятника Святому Миколаю);- відкриття арт-проекту “Різдвяна майстерня” у Палаці культури міста Луцька;- святкове театралізоване засвічення новорічної ялинки та Театральному майдані. 27 грудня 2018 року – концерт-вітання “З Нов...
Кримінал
У пункті пропуску "Ягодин" прикордонники затримали контрабанду наркотиків. Про це інформує Волинська митниця ДФС. Волинські митники спільно з прикордонниками виявили у двадцятирічної громадянки України речовину рослинного походження темно-зеленого кольору. Вона схожа на особливо небезпечний наркотичний засіб – канабіс.Молода дівчина була пасажиркою рейсового автобуса Варшава-Київ.Невелику кількість трави вона приховала у жіночій косметичці, проте контрабан...
Політика
Депутат Луцькради стверджує, що два кіоски, які розміщенні на проспекті Соборності,4, заважають велосипедистам рухатися по доріжці.  Про це Олександр Лазука розповів на засіданні постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму у понеділок, 10 грудня, - пише ВолиньPost. Зокрема депутат зауважив, що два кіоски поблизу “Північного ринку” встановленні з численними порушеннями земельного кодексу та держ...